Latvijā
Rīga

Sestdien Ziemassvētku tirdziņš arī Maskavas forštatē0

Publicitātes foto

Amatnieki un mākslinieki, kuri savām darbnīcām vietu atraduši jaunatvērtajās “Free Riga” ēkās tuvējā Maskavas forštatē, jeb Lastādijā, aicina uz Ziemassvētku tirdziņu, informē “Free Riga” pārstāvji.

Tirdziņš norisināsies 16. decembrī no 11:00 līdz 18:00 Lastādijas kultūras telpā – Turgeņeva ielā 15.

Ziemassvētku tirdziņa ietvaros varēs iegādāties dāvanas, ko gatavojuši Free Rīga rezidenti – sākot no cepurēm un rotām, līdz keramikas traukiem, rotaļlietām, tējām un daudz ko citu.

“Organizējot tirdziņu, viens no mūsu galvenajiem akcentiem, bija aicināt tajā piedalīties tieši apkaimes māksliniekus un amatniekus. Tādi ir — un tirdziņā būs gan leļļu veidotāja, gan koka lāzergriezumu pratējs, gan sietspiedes meistari, arī keramiķi, dabīgās kosmētikas un augu pārzinātāji, “vintage” kolekcionāri. Mums prieks, ka piedalās apkaimes cilvēki, un ceram arī uz apmeklētājiem no tuvākās apkaimes”, stāsta viena no tirdziņa organizatorēm Līva Zolneroviča.

Paralēli tirdziņam darbosies arī atvērtā keramikas darbnīca “Crazy ceramics”, kur kā bērniem, tā pieaugušajiem būs iespējams kāroto svētku dāvanu izgatavot pašiem. Tāpat būs atvērts arī informācijas punkts, kur nesteidzīgā atmosfērā iepazīties ar jaunuzsākto Lastādijas rezidenču projektu, Maskačkas leģendu vakariem un citām apkaimes aktualitātēm. Neiztrūkstošai svētku noskaņai būs arī našķi, tēja un laba mūzika.

Saistītie raksti

Kas vēsturiski ir Lastādija? Kādreiz vecākā Rīgas priekšpilsētai, galvenā pilsētas ostai, dzīvākā tirdzniecības un kultūru apmaiņas vieta visā Baltijā, kas stiepās gar Daugavu no tirgus līdz Lāčplēša ielai.

Kas tā ir tagad? Radoša un nemierīga pilsētas daļa, kur pamestajām ēkām jaunu dzīvi dod tukšo ēku atdzīvināšanas kustība “Free Riga”, kas šoruden kultūras un sabiedriskām iniciatīvām atvērusi vēl divas vēsturiski vērtīgas, bet nolaistas koka ēkas Turgeņeva ielā. Kustība vēlas veidot tuvējo Maskavas priekšpilsētu par stāstiem bagātu, pamanāmu, atvērtu vietu, kur satikties vietējiem iedzīvotājiem, organizācijām un uzņēmumiem.

LA.lv