×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Ķegums atkal aicina uz pasaules čempionātu

Foto - Jānis PastarsFoto - Jānis Pastars

Ķegumā trasē “Zelta zirgs” šonedēļ notiks motokrosa pasaules čempionāta posms MXGP un MX2 klasē, kuru pirmo reizi rīkos Kristera Serģa motoklubs.

Līdzšinējais Ķeguma trases saimnieks Salvis Freimanis panācis moto­krosa elites ierašanos Latvijā gan piecas reizes pasaules čempionāta posmos, gan arī pērnajā Nāciju kausa izcīņā, taču tagad iedzīvojies smagās veselības problēmās, kas piespiež paiet malā no sacensību rīkošanas. Kādu laiku miglā tīta bija ne tikai pasaules čempionāta norise, bet arī kreditoru rokās nonākušās trases “Zelta zirgs” nākotne. Tad Freimanis uzrunāja pieckārtējo motokrosa ekipāžu pasaules čempionu Kristeru Serģi, aicinot turpināt viņa iesākto darbu. Pēc vairāku juridisku neskaidrību atrisināšanas tagad viss kārtībā, un Kristers atzīst – viņam esot jauns izaicinājums saglabāt mūsu motokrosa tradīcijas un iespēju labākos redzēt pašu mājās.

Kristers Serģis ir mūsu motokrosa spožākā talanta Paula Jonasa menedžeris, un Paula nokļūšana spēcīgajā komandā “KTM Red Bull”, lai tuvākajos gados cīnītos par pasaules čempiona titulu MX2 klasē, ir vēl viens arguments čempionāta posma norisei Ķegumā. Serģa motoklubs panācis trīs gadu vienošanos ar tā rīkotājiem, bet Latvijas līdzjutēji Jonasu kā MX2 klases favorītu numur viens varētu sagaidīt jau nākamajā sezonā.

Taču sacensības trasē “Zelta zirgs” vajag apmeklēt arī šogad, jo mūsu motobraucēji kā vēl nekad cīnās par vietām pasaules čempionāta desmitniekā, bet atsevišķos braucienos – par goda pjedestālu. Jonasam finišēt pirmajā trijniekā izdevies divos braucienos, un viņš ilgi bija trešais arī sezonas kopvērtējumā. Tajā otro vietu no sestās šķir vien seši punkti, un šajā piecniekā ir arī Jonass. Bet šosezon stabilākā braucēja tituls pienākas Robertam Justam, kurš pie ieskaites punktiem ticis visos 22 braucienos un pirms dažām dienām Zviedrijā izcīnīja astoto vietu.

MXGP klasē patlaban nav regulāru dalībnieku no Latvijas. Matīss Karro netika komandā, kuras plānos būtu līdzdalība pasaules čempionātā, un Ķegumā nestartēs arī šonedēļ. Dažos posmos braucis Dāvis Ivanovs un svētdien Zviedrijā ieguva ieskaites punktus. Ar mērķi finišēt starp pirmajiem 20 viņš dosies arī pašmāju trasē.

Ķegumā sestdien un svētdien notiks arī Eiropas čempionāta sacensības trīs motociklu klasēs. Jauniešiem 65 un 85 kubikcentimetru klasē būs Eiropas čempionāta fināls, kurā piedalīsies Ralfs Ozoliņš, Ralfs Bidzāns un Kārlis Alberts Reišulis. 250 kubikcentimetru klasē pieteicies 81 dalībnieks, tostarp Tomass Šileika un Kārlis Sabulis, kuri Eiropas čempionātā startē regulāri, kā arī Dāvis Līvs, Kristers Drevinskis un Vairis Aleksejevs.

Eiropas čempionātā pirmie braucieni būs sestdien, otrie – svētdienas rīta pusē no pulksten 9.50. MXGP un MX2 klasēs sestdien treniņi, pēcpusdienā kvalifikācijas brauciens, svētdien – pa diviem finālbraucieniem.

Latvijas “Grand Prix” izcīņas jaunie rīkotāji noteikuši šādu ieejas maksu: nedēļas nogales biļetes cena – 39 eiro, tikai svētdienai – 29 eiro, jauniešiem līdz 16 gadu vecumam, sievietēm un Latvijas pensionāriem – attiecīgi 19 un 15 eiro. Vēl desmit eiro būs jāmaksā tiem, kas vēlēsies nokļūt dalībnieku laukumā. Automašīnu stāvvieta šoreiz bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+