Latvijā
Kriminālziņas

Sētnieka nogalināšanas detaļas: sasējuši, situši un nožņauguši…17


Lietas izskatīšana tiesā.
Lietas izskatīšana tiesā.
ARTA DRĒZIŅA foto

41 gadus vecais Jelgavas sētnieks Rolands Ābele 2016. gada Ziemassvētkus nesagaidīja. Viņš savā dzīvoklī Neretas ielā tika nogalināts īsi pirms tiem – kaut kad no 20. līdz 23. decembrim.

Kā man stāsta Rolanda brālis Vilnis, pirms mēneša bija nomirusi mamma, un brālis, nebūdams alkoholiķis, “uzkāpis uz korķa”, kas ik pa laiku viņam tomēr gadījies. Tā kā Vilnis zinājis, ka Rolands dzer, kontaktus ar viņu nemeklējis, galu galā, viņam esot vēl seši brāļi un māsas un ko ar dzērušu lai runājot. Kaut kad janvāra beigās piezvanījusi māsa: kaimiņš no augšstāva palūkojies uz brāļa balkonu un tur ieraudzījis ko aizdomīgu. Tas izrādījies paklājā ievīstīts Rolanda līķis.

Kā brāļa dzīvoklī uzradušies un pabijuši tolaik 35 gadus vecais Mareks Rakuzovs un 18 gadus vecā Madara Timošilova, Vilnis nezina un šos cilvēkus nepazīst, bet policija trīs dienu laikā abus atraduši un abi atzinušies nodarītajā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka trijotne dzērusi. Mareks par kaut ko sadusmojies un ar kulaku iesitis Rolandam, kurš nokritis. Tad Madara vismaz četras reize ar kāju iespērusi Rolandam pa seju un likusi Marekam ar dzīvoklī sameklētu auklu guļošo sasiet un piesliet uz krēsla. Sišana turpinājusies. Tad Mareks atsējis Rolandu, kurš mēģinājis bēgt, taču viņam nepaveicies, jo ārdurvis izrādījušās aizslēgtas. Tad Madara atkal likusi Rolandu sasiet. Sišana turpinājusies, līdz sasietais zaudējis samaņu.

Pēc tam bez īpaša iemelsa Madarai radusies doma, ka Rolands jānogalina nožņaudzot. To viņa likusi izdarīt Marekam, sakot: “Ja tu mīli mani, tad pierādi un nogalini!” Mareks dzīvoklī sameklējis zilu plastmasas auklu un izpildījis jaunās sievietes pavēli. Pēc nožņaugšanas, lai pārliecinātos, ka upuris ir miris, abi vēl vairākas reizes dūruši ar virtuves nazi Rolanda kājās. Pēc tam aizgājuši gulēt.

Saistītie raksti

Tiesa bija īsa. Jau otrajā tiesas sēdē, šodien, 2. maijā Zemgales rajonā tiesā abi apsūdzētie piekrita vienoties par sodu, neturpinot tiesas izmeklēšanu. Prokurors A. Egle prasīja M. Rakuzovam 16 gadu cietumsodu. M. Timošilovai – 7 gadus. Abiem vēl jāsamaksā nogalinātā brālim 15 000 eiro morālais kaitējums un 120 eiro par nozagtām mantām (telefons, dekoders, rūteris). Tiesnesis Andris Škutāns arī apstiprināja šo sodu.

M. Rakuzovs jau pirms tam bija izcietis 12 gadu cietumsodu par slepkavību (uz brīvam kājām bija pusotru gadu), par mazākiem nodarījumiem tiesāta bijusi arī M. Timošilova.

LA.lv