×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Seula: Ziemeļkoreja gatavojas jaunam kodolizmēģinājumam

Foto - AFPFoto - AFP

Pastāv liela iespējamība, ka Ziemeļkoreja pēc nule kā sekmīgi veiktās raķetes palaišanas kosmosā plāno trešo kodolizmēģinājumu, paziņoja Dienvidkorejas apvienošanās ministrs Ju Vuiks.

“Kodolizmēģinājums ir ļoti iespējams, un, spriežot pēc izlūkinformācijas analīzes, veikti svarīgi sagatavošanās darbi,” ministrs norādīja parlamenta komitejai, plašāku informāciju gan nesniedzot. “Ziemeļkoreja jau iepriekš veikusi kodolizmēģinājumus pēc raķešu palaišanas, kuru mērķis ir radīt kodolgalviņu transportēšanas sistēmu.” Iepriekšējie Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi tikai veikti 2006. un 2009. gadā. Abos gadījumos tas notika vien dažus mēnešus pēc tāla darbības rādiusa raķešu palaišanas.

Ziemeļkoreja trešdien veica tāla darbības rādiusa raķetes palaišanu, sekmīgi nogādājot Zemes orbītā mākslīgo pavadoni. Pirmais raķetes “Unha-3” posms nogāzās jūrā netālu no Korejas pussalas, bet otrais – uz austrumiem no Filipīnām. Dienvidkorejas flotei izdevies atgūt atlūzas, kas nogāzās aptuveni 160 kilometrus uz rietumiem no Dienvidkorejas dienvidrietumu pilsētas Kunsanas aptuveni 80 metru dziļumā, ziņoja aģentūra “Yonhap”.

Pirms iepriekšējās, bet neveiksmīgās raķetes palaišanas aprīlī Ziemeļkoreja brīdināja Japānu un Dienvidkoreju, ka jebkurš mēģinājums iegūt raķetes atlūzas tiks uztverts kā “karadarbība”. Pirms trešdien notikušās raķetes palaišanas šāds brīdinājums netika izteikts. Ziemeļkoreja paziņoja, ka raķetes palaišana ir tīri zinātniska misija, taču lielākā daļa pasaules to uzskata par faktisku ballistiskās raķetes izmēģinājumu, kas atzīstams par ANO rezolūcijas pārkāpumu. Arī ANO Drošības padome nosodīja raķetes palaišanu un brīdināja par iespējamiem pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+