Sports
Citi sporta veidi

Sevastova bez ierunām zaudē Bertensai; gaidāms kritums rangā0

AP/Scanpix

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova pirmdien Madrides WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar 1-6, 4-6 pārliecinoši zaudēja nīderlandietei Kiki Bertensai.

Līdz ar to Sevastova šo turnīru noslēdza ar 65 WTA ranga punktiem. Līdz ar to viņa nav aizstāvējusi pērn nopelnītos 390 punktus, ko sportiste ieguva par Madrides turnīra pusfināla sasniegšanu, tāpēc tas viņai var maksāt vietu ranga pirmajā divdesmitniekā. Zīmīgi, ka Bertensa tādējādi revanšējusies Sevastovai par zaudējumu pagājušā gada Madrides turnīra ceturtdaļfinālā.

Abas tenisistes neaizvadīja to skatāmāko maču, bet jau pirmajā geimā Sevastova neizmantoja vienu breikbumbu. Tā vietā Bertensa pēc tam lauza viņas servi. Lai arī Latvijas pārstāve trešajā geimā atbildēja ar to pašu, nīderlandiete uzreiz pēc tam ieguva vēl vienu breiku, ko nostiprināja sestajā geimā, vēl vienu reizi tiekot galā ar sāncenses servi.

Septītajā geimā, kad Bertensa servēja par uzvaru pirmajā setā, Sevastova neizmantoja vēl vienu breikbumbu, setā ciešot neveiksmi ar 1-6.

Otro setu abas spēlētājas iesāka līdzvērtīgi, Sevastovai ceturtajā geimā neizmantojot divas breikbumbas. Tiesa, pēc tam iniciatīva pārgāja Bertensas pusē, kura divas reizes pēc kārtas pretinieci nobreikoja un panāca 5-2. Līdz ar to Nīderlandes tenisiste varēja servēt par uzvaru šajā spēlē, taču Sevastova tik viegli nepadevās, jo pārliecinoši lauza pretinieces servi.

Sekojošajā geimā Sevastova ar grūtībām nosargāja savu servi, Bertensai tiekot pie vienas breikbumbas, bet pēc tam Nīderlandes tenisiste ar otro piegājienu izservēja maču, otrajā setā triumfējot ar 6-4.

Planētas 16.rakete Sevastova šajā turnīrā bija izlikta ar 15.numuru, kamēr Bertensa pasaules rangā atrodama 20.vietā.

Saistītie raksti

Abas tenisistes Madrides turnīru sāka svētdien, kad Sevastova grūtā trīs setu cīņā ar 6-3, 4-6, 6-3 uzvarēja slovākieti Annu Karolīnu Šmiedlovu, kura pasaules rangā atrodama vien 86.vietā.
Tikmēr Bertensa pirmajā kārtā ar 6-4, 6-4 uzveica Mariju Sakari no Grieķijas, kura pasaules rangā atrodas 42.vietā.

Sevastova un Bertensa savā starpā iepriekš bija spēkojušās vienu reizi. Zīmīgi, ka tas notika tieši pirms gada Madrides turnīra ceturtdaļfinālā, Latvijas pārstāvei svinot uzvaru ar 6-3, 6-3.

LA.lv