Sports
Citi sporta veidi

Sevastova: Biju pārliecināta, ka Makarova pieļaus kļūdas – viņa nav robots0


Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova
foto: AP/LETA

Latvijas sieviešu tenisa izlases spēlētāja Anastasija Sevastova par spīti smagajm spēles sākumam zināja, ka Federāciju kausa pārspēlēs var uzvarēt Krievijas sportisti Jekaterinu Makarovu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa pasaules otro grupu.

Latvija ar 3-2 pārspēja Krieviju, Federāciju kausa pasaules grupā atgriežoties pēc 24 gadu pārtraukuma.

Svētdienas pirmajā vienspēlē Ostapenko ar rezultātu 7-5, 6-1 pārspēja Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu, savukārt otrajā mačā Sevastova ar 6-2, 7-5 apspēlēja Jekaterinu Makarovu, nodrošinot Latvijas uzvaru

Sevastova pēc cīņas atzina, ka spēli pret Makarovu iesāka citādāk kā abu pēdējo savstarpējo maču Dubaijas WTA “Premier” sacīkstēs. “Noskatījos arī Makarovas pēdējās spēlēs pret Aļonu Ostapenko un tas man palīdzēja sagatavoties. Tāpat maču sāku citādāk kā pēdējo mūsu savstarpējo spēli Dubaijā,” skaidroja Sevastova.

“Man pret viņu vienmēr ir bijis grūti spēlēt,” turpināja Sevastova. “Šodien cīnījos līdz galam, un tas bija svarīgi, lai gūtu uzvaru. Spēles sākumā nervozēju un nerādīju labāko spēli. Bija grūti, taču tajā pašā laikā zināju, ka man ir cerības. Biju pārliecināta, ka arī Jekaterina pieļaus kļūdas. Viņa nav robots.”

Latvijas izlases tenisiste arī norādīja, ka komandai Federāciju kausa pirmajā dienā bija nepieciešams adaptēties, taču pēc tam tenisistes bijušas atbrīvotākas. “Rezultātam esot 2-1, zinājām, ka vairs nav ko zaudēt. Ar tādu pašu domu būtu aizvadījušas nākamās spēles arī tad, ja mēs būtu iedzinējos,” stāstīja Sevastova.

“Šeit viss notiek ātri,” noteica WTA rangā 15.pozīcijā esošā Sevastova. “Nedēļas laikā ir jāaizvada trīs spēles. Zaudējot pirmo cīņu, nedrīkst atslābt tādēļ, ka joprojām ir cerība. Summā ir jāuzvar trīs spēles.”

Sevastova arī izteicās, ka, viņasprāt, Krievijas izlasē ir pietiekami daudz spēcīgu spēlētāju, kuras spēs palīdzēt valstsvienībai izkļūt no pašreizējās situācijas.

Tikmēr Ostapenko pauda, ka aizvadījusi labāko maču nekā sestdien. “Uzlaboju savu sniegumu un šodien jutos pārliecinātāka par saviem spēkiem,” atzīmēja Ostapenko.

“Spēles sākumā pieļāvu nevajadzīgas kļūdas, taču tad pielāgojos pretinieces spēlei un kļūdu skaitu samazināju, kas arī palīdzēja uzvarēt,” noteica Ostapenko.

WTA ranga piektajā vietā esošā Ostpenko norādīja, ka kopš atgriešanās no Maiami WTA “Premier” viņai bija tikai dažas dienas, lai sagatavotos Federāciju kausa spēlēm, jo sportiste bija saslimusi.

Sākot ar nākamo gadu, abas pasaules grupas, visticamāk, tiks apvienotas vienā lielā grupā, kurā būs planētas 16 labākās komandas, tajā skaitā arī Latvija.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

Krievija 2015.gadā spēlēja sacensību finālā, bet, svētdien ciešot zaudējumu, tā pirmoreiz kopš 1997.gada izkritusi no pasaules grupas. Krievija savā vēsturē Federāciju kausā uzvarējusi četras reizes, visus titulus iegūstot iepriekšējā desmitgadē.

LA.lv