Anastasija Sevastova

Sevastova Brisbenā droši uzvar Kirstju un iekļūst ceturtdaļfinālā 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova Brisbenas WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā otrdien ar rezultātu 6-2, 6-1 uzvarēja Rumānijas tenisisti Soranu Kirstju.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Sevastova tikusi pie 100 WTA ranga punktiem. Cīņā par pusfinālu viņa tiksies ar serbieti Aleksandru Kruniču, kuras ceļu uz ceturtdaļfinālu atviegloja viņas pretinieces, planētas otrās raketes, spānietes Garvinjes Mugurusas trauma.

Sevastova gada pirmajā rangā atrodama 16.pozīcijā, bet viņas pretiniece Kirstja ieņem 37.vietu.

Sevastova jau pirmajā geimā nobreikoja pretinieci, taču pie savas serves pieļāva divas dubultkļūdas, kas Kirstjai ļāva panākt neizšķirtu. Savukārt trešajā geimā Sevastova uzvarēja “tīri” pie pretinieces serves, kamēr pati savu nosargāja un panāca 4-1.

Tāpat Latvijas tenisiste pretinieci nobreikoja arī septītajā geimā un panāca jau 5-2. Servējot par uzvaru setā, liepājniece panāca 30:0 un zaudēja nākamās divas izspēles, taču savu servi nosargāja un setā guva virsroku ar 6-2.

Arī otrajā setā Sevastova lauza pretinieces pirmo servi. Trešajā geimā viņai bija divas breikbumbas, bet neviena no tām netika izmantota, Kirsjtai nosargājot savu servi. Turpinājumā Sevastova vēlreiz uzvarēja pie savas serves, turklāt piektajā geimā vēlreiz “tīri” nobreikoja rumānieti un panāca jau 4-1.

Tāpat, nezaudējot nevienu izspēli, Latvijas tenisiste uzvarēja sesto geimu un septītajā servēja par uzvaru mačā, gūstot panākumu ar 6-1. Pēc nepilnas stundas ilgas cīņas Sevastova guva virsroku un droši iesoļoja turnīra ceturtdaļfinālā.

Sevastova ceturtdaļfinālā tiksies ar Kruniču, kura rangā atrodama 53.pozīcijā. Kruniča otrās kārtas mačā tikās ar ranga vicelīderi Mugurus, taču pretiniece trešajā setā paslīdēja un savainoja ceļgalu, kā dēļ spēli neturpināja, serbietei tiekot pie uzvaras ar 7-5, 6-7 (3:7), 2-1.

Kā vēstīts, savā jaunās sezonas pirmajā mačā Sevastova svētdien ar rezultātu 6-1, 6-3 pārspēja titulēto austrālieti Samantu Stosuru, kura WTA rangā ieņem 41.vietu.

Tikmēr Kirstja vienspēļu turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 7-6 (7:3), 6-1 pārspēja amerikānieti Dženiferu Breidiju, kura rangā ieņem 65.vietu.

Dažas stundas vēlāk Sevastova un Kirstja šī turnīra dubultspēļu sacensību pirmajā kārtā ar rezultātu 1-6, 2-6 piekāpās ukrainietei Ludmilai Kičenokai un japānietei Makoto Ninojimai. Sākotnēji viņa un Kirstjai nebija paredzēta dalība dubultspēļu sacensībās, bet viņas pie šādas iespējas tika, jo savainojuma dēļ nevarēja spēlēt spāniete Karla Svaresa-Navarro.

Sevastovai un Kirstjai šī bija trešā savstarpējā cīņa, bet iepriekšējos divos dueļos uzvaras izcīnījusi rumāniete. Pirmo reizi viņas tikās 2013.gadā Patajas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā, kad Kirstja izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 6-3, 6-0. Pāris mēnešus vēlāk traumu dēļ Sevastova lēma karjerai likt punktu, tomēr pusotru gadu vēlāk viņa atgriezās kortā. Pērn abas tikās Maiami WTA “Premier” sērijas turnīra otrajā kārtā, Kirstjai uzvarot ar rezultātu 7-6 (7:4), 3-6, 6-3.

Iepriekšējo sezonu Sevastova sāka Šeņdžeņas WTA “International” turnīrā, pirmajā kārtā neizmantodama divas mačbumbas un ciezdama zaudējumu čehietei Kristīnai Plīškovai, līdz ar to viņai šonedēļ jāaizstāv tikai viens WTA ranga punkts. Gan 2016., gan 2017.gadā Latvijas tenisiste līdz Austrālijas atklātajam čempionātam palika bez uzvarām.

Sevastova 2017.gadu sāka WTA ranga 34.pozīcijā un iepriekšējā sezonā triumfēja Maljorkas WTA “International” turnīrā, kas viņai bija otrais WTA tituls karjerā, kā arī vēl divos turnīros aizkļuva līdz pusfinālam.

Savukārt “Grand Slam” sacensībās labākais sasniegums viņai bija iekļūšana ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā, kas turklāt tika paveikts otro gadu pēc kārtas. Oktobrī viņa sasniedza sev rekordaugsto 15.vietu WTA rangā, bet šobrīd ieņem 16.pozīciju.

2017.gada sezonā Sevastova izcīnīja 37 uzvaras WTA pamatturnīros, bet pirms tam viņas rekords bija 21 panākums vienā sezonā. WTA ranga divdesmitniekā viņa debitēja pērn maijā.

Tikmēr Kirstjai pērn labākie sasniegumi bija Austrālijas atklātā čempionāta ceturtā kārta un Nirnbergas WTA “International” sērijas turnīra pusfināls.

Savu vienīgo titulu Kirstja izcīnīja tālajā 2008.gadā, kad vien 18 gadu vecumā bija labākā Taškentas WTA turnīrā. Tiesa, spožs karjeras turpinājums nesekoja, jo kopš tā laika rumāniete vienspēlēs pie trofejām vairs nav tikusi, lai gan vēl 2009.gadā viņai izdevās iekļūt Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā. Tāpat 2013.gada augustā viņa aizkļuva līdz Toronto WTA “Premier” sērijas turnīra finālam, kur gan atzina dominējošās amerikānietes Serēnas Viljamsas pārākumu. Iekļūšana šādas raudzes turnīra finālā Kirstjai ļāva sasniegt karjeras rekordu pasaules rangā – 21.vieta, kas joprojām nav pārspēta.

Karjeras turpinājumā Kirstju regulāri vajāja savainojumi, kas lika piedzīvot kritumu WTA rangā, turklāt 2016.gadu viņa sāka tikai kā pasaules 244.rakete. Tādējādi nācās piedalīties zemākas raudzes ITF turnīros, bet, pateicoties rīkotāju ielūgumiem, viņa piedalījās arī vairākās WTA tūres sacensībās un pamazām uzlaboja savas pozīcijas rangā.

Sevastovai šī ir debija Brisbenas turnīrā, kamēr Kirstja šeit spēlēja arī 2011.gadā, kad nepārvarēja kvalifikāciju.