Sports
Citi sporta veidi

Sevastova ceturto reizi karjerā uzvar spēcīgo ķīnieti Šuai 0

AFP/LETA

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova otrdien prestižā Sinsinati WTA “Premier” turnīra pirmās kārtas mačā ar 3-6, 6-4, 6-2 uzvarēja ķīnieti Penu Šuai.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Sevastova nopelnījusi 60 WTA vienspēļu ranga punktus. Latvijas tenisistei otrajā kārtā pretī stāsies itāliete Roberta Vinči (WTA 42.), kura pirmajā kārtā ar 7-5, 7-5 uzveica ungārieti Tīmeu Babošu (WTA 51.).

Abas sportistes aizvadīja ļoti līdzvērtīgu pirmā seta sākumu, bet trešajā geimā Sevastova neizmantoja divas breikbumbas, turklāt aiznākamajā geimā viņa ieguva vēl vienu breikbumbu, taču arī tā palika neizmantota. Pirmā seta turpinājumā neliela iniciatīva pārgāja ķīnietes pusē, kura ieguva divas breikbumbas sestajā geimā, bet spraigā cīņā Sevastova savu servi tomēr nosargāja.

Tiesa, tas neizdevās svarīgajā astotajā geimā, jo Šuai izmantoja savu vienīgo breikbumbu, panākdama 5-3. Turpinājumā ķīniete arī veiksmīgi izservēja setu, noslēdzot to ar trīs uzvarētiem geimiem pēc kārtas.

Lai arī pirmajā geimā ķīniete tika pie breikbumbas, ko gan viņa neizmantoja, kopumā Sevastova otro setu sāka pārliecinoši, izvirzoties vadībā ar 3-0, jo vienreiz izdevās lauzt pretinieces servi. Tiesa, Šuai viegli šo breiku atspēlēja piektajā geimā un pēcāk panāca neizšķirtu.

Otrā seta turpinājumā abas tenisistes aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, tomēr noslēgumu veiksmīgāk aizvadīja Sevastova, kura desmitajā geimā lauza ķīnietes servi un triumfēja ar 6-4.

Izšķirošā – trešā – seta pirmajos divos geimos abas tenisistes apmainījās breikiem, bet turpinājumā bija spēkos ļoti līdzvērtīga cīņa. Tiesa, sestajā geimā Sevastova tika pie breika un pēcāk pati ar teicamām servēm spēja atspēlēt pāris ķīnietes izcīnītās breikbumbas.

Sevastova trešā seta izskaņā bija pārņēmusi iniciatīvu un maču noslēdza ar vēl vienu breiku, astotajā geimā ļaujot pretiniecei uzvarēt tikai vienā izspēlē.

Sevastova pašlaik WTA rangā ir 16.pozīcijā, kas ir karjeras rekords, un turnīrā izlikta ar 15.numuru, jo pašlaik vienu vietu virs viņas ir dekrētā esošā amerikāņu zvaigzne Serēna Viljamsa. Savukārt ķīniete Pena atrodama 24.pozīcijā.

Abas tenisistes nu savā starpā tikušās četras reizes un allaž uzvarējusi Sevastova. Pirmie divi mači risinājās vēl 2010.gadā, bet bija uz māla seguma, savukārt šī gada sākumā Dubaijā viņas spēkojās uz cietā seguma, kāds ir arī Sinsinati, Latvijas pārstāvei esot labākai ar 6-4, 6-3.

LA.lv