Sports
Citi sporta veidi

Sevastova cieš zaudējumu Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā0

foto: AP/LETA

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova pirmdien cieta zaudējumu sezonas trešā “Grand Slam” turnīra – Vimbldonas čempionāta – pirmajā kārtā.

Pirmās kārtas cīņā ar 21.numuru izliktā Sevastova ar 1-6, 6-2, 4-6 zaudēja itālietei Kamilai Džordži. Latvijas tenisiste Vimbldonas čempionātu noslēgusi ar desmit WTA ranga punktiem.

Džordži šim mačam bija izvēlējusies aktīvu taktiku, laukumā darbojoties ļoti ātri un agresīvi. Tas vainagojās panākumiem, jo Sevastovai itālietes spēlei neatradās nekādi pretargumenti. Arī Džordži serve bija augstā līmenī, neļaujot Latvijas tenisistei tikt kaut pie vienas breikbumbas. Tas viss noveda pie tā, ka Sevastova pirmajā setā ar lielām grūtībām spēja uzvarēt tikai vienā geimā, kamēr Itālijas tenisiste lauza viņas servi divas reizes, triumfējot ar graujošo 6-1.

Otrajā setā Sevastovai izdevās pilnībā mainīt cīņas gaitu. Viņa bija saņēmusies, kamēr Džordži vairs nespēlēja tika pārliecinoši un pieļāva kļūdas. Pēc savas serves nosargāšanas Latvijas tenisiste otrajā geimā beidzot tika pie pirmajām breikbumbām, izmantojot uzreiz pirmo. Viņa pat pamanījās Džordži servi lauzt divas reizes pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 4-0. Pēc tam itāliete pie Sevastovas serves ieguva kopumā četras breikbumbas, taču pamanījās neizmantot lielisku iespēju lauzt pretinieces servi, kā rezultātā Latvijas tenisiste atspēlējās un uzvarēja geimā.

Tādējādi Sevastova otrajā setā izvirzījās vadībā ar 5-0, pēcāk Džordži pie savas serves gūstot pirmo punktu otrajā setā, bet septītajā geimā Latvijas tenisiste servēja par uzvaru setā. Tiesa, šis geims nebija veiksmīgs, jo viņa nonāca iedzinējos ar 15:40, sarūpējot itālietei divas breikbumbas, turklāt pēc tam pamanījās pieļaut dubultkļūdu, kas Džordži ļāva atspēlēt vienu breiku.

Tomēr, pateicoties divām Džordži dubultkļūdām, Sevastova uzvarēja nākamajā geimā un izcīnīja uzvaru otrajā setā ar 6-2.

Līdz ar to šī mača uzvarētāja tika noskaidrota izšķirošajā – trešajā – setā. Tā gaita krietni atšķīrās no pirmajos divos redzētās, jo abas tenisistes aizvadīja ļoti līdzvērtīgu divcīņu. Ļoti ilgā pirmajā geimā Džordži izmantoja ceturto breikbumbu un lauza Sevastovas servi, bet pēc tam jau divas breikbumbas neizmantoja Latvijas tenisiste. Tiesa, breiku viņa ieguva ceturtajā geimā, tādējādi panākot izlīdzinājumu.

Sevastovas ne pārāk labā serve un arī dubultkļūda ļāva Džordži septītajā geimā iegūt vēl vienu breiku un pēcāk izvirzīties vadībā ar 5-3. Latvijas tenisiste pēc tam spēja gūt punktu pie savas serves, bet desmitajā geimā itāliete varēja servēt par uzvaru šajā spēlē, ko viņa arī veiksmīgi paveica, uzvarot trešajā setā ar 6-4.

Sevastova pasaules rangā ieņem 21.vietu un ar šādu numuru viņa bija arī izlikta Vimbldonā. Tiesa, ar izlozi viņai diez ko nepaveicās, jo pretī stājās pasaules ranga 52.vietas īpašniece Džordži, kura uz zālāja seguma ierasti spēlējusi atzīstami.

Abas tenisistes savā starpā līdz šim nebija tikušās.

Nākamajā kārtā Džordži tiksies ar serbieti Aleksandru Kruniču, kura WTA rangā atrodama 39.vietā, vai pasaules 108.raketi Medisonu Brenglu no ASV.

LA.lv