Sports
Citi sporta veidi

Sevastova cīnās un tomēr zaudē ranga vicelīderei 0

AP/Scanpix

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien Sinsinati WTA “Premier” sērijas turnīra trešās kārtas mačā ar 4-6, 3-6 zaudēja sev labi zināmajai rumānietei Simonai Halepai, kura, triumfējot šajā turnīrā, var kļūt par pasaules ranga līderi.

Līdz ar to Sevastova šo turnīru noslēgusi ar 105 WTA ranga punktiem, kas gan neļaus uzlabot savas pozīcijas pasaules rangā, kur viņa pašlaik ieņem 16.vietu.

Spēli veiksmīgāk iesāka Halepa, kura otrajā geimā lauza Sevastovas servi un izvirzījās vadībā ar 2-0. Tomēr jau uzreiz nākamajā geimā Latvijas pārstāve breiku atspēlēja. Ar nelielām grūtībām, pretiniecei iegūstot divas breikbumbas, Sevastova nosargāja savu servi un panāca neizšķirtu, turklāt pēc tam pārliecinoši vēlreiz lauza rumānietes servi un turpinājumā izvirzījās vadībā ar 4-2, tādējādi uzvarot jau ceturtajā geimā pēc kārtas.
Turpinājums Sevastovas izpildījumā gan nesekoja, jo, Latvijas tenisistei vairākkārt kļūdoties, jau Halepa uzvarēja četrus geimus pēc kārtas, divreiz laužot pretinieces servi un pirmajā setā uzvarot ar 6-4.

Otrais sets Sevastovai iesākās neveiksmīgi, jo Halepa uzvarēja pirmos trīs geimus, tostarp vienreiz laužot Latvijas sportistes servi. Pēc tam gan viņa šo breiku atspēlēja un pietuvojās sāncensei līdz minimumam, tomēr turpinājumā rumāniete lauza Sevastovas servi un vēlāk izvirzījās vadībā ar 5-2.

Nākamajā geimā, servējot Sevastovai, Halepa ieguva vienu breikbumbu, kas vienlaikus bija arī mačbumba, tomēr to viņa neizmantota. Pēc tam Rumānijas sportiste varēja servēt par uzvaru mačā. Latvijas tenisiste gan nepadevās un cīnījās līdz galam, tiekot pie vienas breikbumbas. To gan viņa neizmantoja, Halepai otrajā setā izcīnot uzvaru ar 6-3.

Saistītie raksti

Latvijas tenisiste pasaules rangā pašlaik ir 16.vietā, kas ir viņas karjeras rekords, bet šajā turnīrā viņa bija izlikta ar 15.numuru. Tikmēr Halepa ir ranga vicelīdere.

Sevastova Sinsinati turnīra pirmajā kārtā ar 3-6, 6-4, 6-2 uzvarēja ķīnieti Penu Šuai, kura pasaules rangā atrodas 24.pozīcijā. Savukārt otrās kārtas cīņā viņa ar 6-2, 7-5 uzvarēja pieredzējušo itālieti Robertu Vinči, kura ir planētas 42.rakete.

LA.lv