Sevastova Francijā pārliecinoši piekāpjas ranga 290. raketei Martičai 0

Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova Francijas atklātā čempionāta trešās kārtas spēlē svētdien ar 1-6, 1-6 piekāpās horvātietei Petrai Martičai.

Notriektā tautumeita 6

Sevastova WTA rangā ieņem 19.vietu un turnīrā bija izlikta ar 17.numuru. Savukārt Martičai rangā atrodama vien 290.pozīcijā. Par trešās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnīja 130 WTA ranga punktus.

Līdz ar zaudējumu Sevastovai neizdevās trešo reizi karjerā iekļūt “Grand Slam” turnīra astotdaļfinālā. Pērn ASV atklātajā čempionātā viņa tika līdz ceturtdaļfinālam, kas ir Latvijas sportistes labākais sasniegums karjerā, bet 2011.gadā spēlēja Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā.

Sevastova pirmajā geimā bija ieguvusi vadību ar 30:15, taču zaudēja nākamās izspēles un nerealizēja savu servi. Turpretī Martiča savu servi izmantoja, turklāt trešajā geimā vēlreiz nobreikoja Sevastovu, panākot jau 3-0. Pēc skatītāju uzmundrinājumiem Latvijas tenisiste sasparojās un atņēma pretiniecei pirmo izspēli ceturtajā geimā. Tiesa, Sevastovai neizdevās Martičai atņemt servi, taču liepājniece droši realizēja savējo un uzvarēja pirmo geimu šajā mačā. Tomēr viņai neizdevās lauzt cīņas gaitu un tika zaudēti nākamie divi geimi, tādējādi Sevastova pirmajā setā zaudēja ar 1-6.

Otro setu ar uzvarētu servi iesāka horvātiete, bet otrajā geimā Sevastova atspēlēja divas breikbumbas un panāca izlīdzinājumu. Nākamajos divos geimos Sevastova piekāpās “tīri”, zaudēdama arī savu servi un nonākot iedzinējos ar 1-3. Piekto geimu Latvijas tenisiste uzsāka ar divām uzvarētām izspēlēm, taču arī šoreiz nespēja Martičai atņemt servi. Tāpat Sevastova zaudēja arī savu nākamo servi, nonākot bezdibeņa malā. Septītajā geimā Martiča “tīri” uzvarēja savu servi, gūstot panākumu setā ar 6-1 un iekļūstot astotdaļfinālā.

Sevastovas un Martičas duelim bija jānotiek jau sestdien, taču lietus dēļ tas tika pārcelts uz šodienu.

Savukārt Aļona Ostapenko šodien cīnīsies jau astotdaļfinālā, pēc nozīmes uz sestā kortā ap plkst.13.30 tiekoties ar pieredzējušo austrālieti Samantu Stosuru.

Sevastova un Martiča līdz šim savā starpā nebija tikušās.