Anastasija Sevastova veiksmīgi cīnās Kremļa kausa izcīņā, sasniedzot turnīra ceturtdaļfinālu.

Sevastova grūtā cīņā sasniedz Kremļa kausa ceturtdaļfinālu 0

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastija Sevastova trešdien sasniedza Kremļa kausa jeb Maskavas WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Pasaules 11.rakete Sevastova, kura šajā turnīrā izlikta ar piekto numuru, otrās kārtas mačā ar 7-5, 4-6, 6-4 uzvarēja Kazahstānas pārstāvi Jūliju Putincevu, kura planētas rangā atrodama 48.vietā.

Par šī ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 100 WTA ranga punktus, bet nākamajā mačā viņa sacentīsies pret pasaules ranga 161.vietas īpašnieci Veru Zonarevu no Krievijas, kas savā otrās kārtas cīņā trešdien negaidīti ar 6-1, 6-2 sagrāva sacensību otro numuru Karolīnu Plīškovu no Čehijas (WTA 5.).

Sevastova kopš ASV atklātā čempionāta spēlē ļoti labi, jo pēdējos 15 mačos ir izcīnījusi 12 uzvaras. Turpinot veiksmīgi cīnīties Kremļa kausa izcīņā, viņa var pirmo reizi karjerā iekļūt pasaules ranga desmitniekā, kas liepājniecei izdosies, ja viņa šajā turnīrā sasniegs pusfinālu.

Latvijas tenisiste līdz ar to atkārtojusi savu labāko sniegumu Kremļa kausa izcīņā, jo starp astoņām labākajām tenisistēm viņa šajā turnīrā tika arī 2015.gadā.

Trešdienas spēles Sevastovai sākās nesekmīgi, nokļūstot iedzinējos ar 0-3 un 2-5. Pēc tam Latvijas tenisiste gan krasi uzlaboja savu sniegumu, izcīnot piecus punktus pēc kārtas, kas ļāva pirmo setu uzvarēt ar 7-5. Iesākto viņa turpināja arī otrā seta sākumā, panākot 2-0 savā labā, taču tad rakstura stingrību nodemonstrēja arī Putinceva, mainot cīņas gaitu un panākot izlīdzinājumu pa setiem.

Tikmēr izšķirošā seta trešajā geimā Sevastovai izdevās iegūt breiku, bet uzreiz pēc tam Putinceva atbildēja ar to pašu un atjaunoja līdzsvaru. Tiesa, Latvijas tenisiste vēlreiz pie breika tika piektajā geimā un paveica to pārliecinoši, ļaujot sāncensei uzvarēt tikai vienā izspēlē, beigās pārsvaru nosargājot.

Jau vēstīts, ka Maskavas turnīra pirmajā kārtā Sevastova ar 4-6, 7-5, 6-3 pārspēja slovākieti Magdalēnu Ribārikovu, kura ir planētas 39.rakete.

Līdz šim Sevastova un Putinceva savā starpā bija spēkojušās divas reizes, katrai tiekot pie viena panākuma. Pirmajā tikšanās reizē 2016.gadā Latvijas pārstāve, atrodoties iedzinējos ar 1-6, 1-4, nepabeidza Ķīnā notikušā Uhaņas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas spēli, savukārt pērn Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā Sevastova bija pārāka ar 6-1, 7-6 (7:3).

Sevastova šosezon izcīnījusi 41 uzvaru un cietusi 18 zaudējumus, kamēr Putincevas bilance ir negatīva – 15 uzvaras un 20 zaudējumi.

Iepriekšējā turnīrā Sevastova mēneša sākumā aizkļuva līdz prestižā Pekinas WTA “Premier” turnīra finālam, kurā atzina planētas otrās raketes, dānietes Karolīnas Vozņackas pārākumu. Fināla sasniegšana viņai ļāva WTA rangā pakāpties uz 12.pozīciju un no Aļonas Ostapenko atgūt Latvijas pirmās raketes godu.

Latvijas tenisiste šosezon nopelnītajos pasaules ranga punktus pašlaik ieņem 12.vietu. Sezonas noslēguma turnīrā piedalīsies šogad astoņas labākās tenisistes, tomēr dažas no planētas vadošajām sportistēm pēdējā laikā cīnās ar traumām, līdz ar to Sevastova vēl nav zaudējusi cerību spēlēt “WTA Finals”.