Sevastova iespaidīgi atspēlējas un uzvar Vekiču 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova trešdien ar iespaidīgu atspēlēšanos trešajā setā uzvarēja Horvātijas tenisisti Donu Vekiču, iekļūstot Gaosjunas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā.
Latvijas tenisiste guva panākumu trīs setos ar 7-5, 2-6, 7-5, lai gan izšķirošajā setā zaudēja pirmos četrus geimus.
Sevastova WTA rangā ieņem 103.pozīciju, bet Vekiča rangā atrodas piecas pozīcijas zemāk. Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle.
Sīvajā pirmajā setā Sevastova prata atspēlēties un beigās izraut uzvaru, savukārt otrajā setā dominēja Vekiča. Horvātiete bija tuvu panākumam arī visā spēlē, jo izšķirošajā setā bija vadībā ar 4-0, tomēr Sevastova atguvās un mača beigas aizvadīja teicami, divas stundas un septiņas minūtes ilgušajā mačā svinot skaistu panākumu.
Latvijas tenisiste ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā ir garantējusi sev 60 WTA ranga punktus. Ceturtdaļfinālā Sevastova tiksies ar galvenās favorītes amerikānietes Venusas Viljamsas un Polijas tenisistes Uršulas Radvaņskas ceturtdien gaidāmās cīņas veiksminieci.
Sevastova spēli sāka ar pārliecinošu sniegumu pirmajā geimā, kurā zaudēja tikai vienā izspēlē, taču ar to pašu atbildēja arī Vekiča, kura nākamajā geimā lauza Latvijas tenisistes servi un pēc tam izvirzījās vadībā ar 3-1. Taču Sevastova nepadevās un drīz tika pie pirmās breikbumbas, kuru gan neizmantoja. Tomēr lūzuma brīdis tika panākts, jo Latvijas tenisiste astotajā geimā izmantoja pirmo no divām breikbumbām, panākot izlīdzinājumu 4-4 un pēc tam arī izvirzoties vadībā. Ļoti sīvs bija cīņas 11.geims, kurā Sevastova atspēlēja divas breikbumbas, savukārt pēc tam pati tika pie iespējas noslēgt setu ar uzvaru, ko arī veiksmīgi izmantoja.
Otrajā setā situācija mainījās, jo kortā dominēja Vekiča, kura ātri panāca 4-0 un pēc tam arī setu noveda līdz uzvarai, panākot izlīdzinājumu spēlē. Tiesa, astotajā geimā Sevastova neizmantoja divas breikbumbas.
Līdzīgs scenārijs bija arī izšķirošā seta sākumā, kurā horvātiete atkal uzvarēja pirmajos četros geimos, taču šoreiz Sevastovai izdevās veiksmīga pakaļdzīšanās. Latvijas tenisiste ar lielām grūtībām spēja noturēt savu servi, taču salīdzinoši vieglāk divas reizes nobreikoja pretinieci, uzvarot piecos geimos pēc kārtas un panākot jau 5-4 savā labā. Vekiča vēl spēja panākt izlīdzinājumu, taču Sevastova tobrīd jau bija pārņēmusi iniciatīvu un guva uzvaru ar 7-5.
Kā zināms, Sevastova pirmdien vienspēļu turnīru sāka ar 4-6, 7-6 (7:0), 7-6 (7:3), pārspējot savu dubultspēļu partneri Kristīnu Kučovu no Slovākijas, savukārt Vekiča otrdien ar 4-6, 7-6 (7:5), 6-3 pieveica ar astoto numuru izlikto amerikānieti Elisoni Riski.