Anastasija Sevastova.
Foto – LETA/AP

Sevastova izcīna uzvaru ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā 0

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova otrdien izcīnīja uzvaru sezonas noslēdzošā “Grand Slam” turnīra – ASV atklātā čempionāta – pirmajā kārtā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Pasaules rangā 18.vietā esošā Sevastova, kura šajā turnīrā izlikta ar 19.numuru, ar 6-2, 2-6, 6-3 apspēlēja horvātieti Donnu Vekiču, kura WTA rangā ieņem 41.pozīciju.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Sevastova ieguvusi 70 ranga punktus, bet nākamajā kārtā tiksies pret slovēnieti Polonu Hercogu, kura ir pasaules 77.rakete vai īpašo ielūgumu jeb “wild card” saņēmušo mājinieci Klēru Liu (WTA 158.).

Sevastova aizvadīja stabilu pirmo setu, ne reizi nezaudējot savu servi. Rezultātam esot 1-1, Latvijas tenisiste nobreikoja Vekiču un uzvarēja nākamos trīs geimus pēc kārtas, kas bija seta lūzuma punkts. Rezultātam esot 4-1, horvātiete vienu geimu atspēlēja, taču tad sekoja divi Sevastovas panākumi pēc kārtas un uzvara setā.

Otrajā setā Latvijas sportistei neklājās tik labi kā pirmajā, jo jau uzreiz tika zaudēta sava serve, kam sekoja vēl divas neveiksmes geimos pēc kārtas. Rezultātam esot 0-3, Sevastova salauza pretinieces servi un panāca 1-3, kam sekoja uzvara arī nākamajā geimā, rezultātam kļūstot 2-3.

Tomēr Sevastovai neizdevās lauzt spēles gaitu, tā vietā piedzīvojot zaudējumus trīs geimos pēc kārtas, kas nozīmēja neveiksmi setā. Izšķirošajā spēles nogrieznī abas tenisistes apmainījās ar uzvarām geimos, taču tad, kad rezultāts kļuva 2-1 Sevastovas labā, viņa nobreikoja Vekiču un uzvarēja arī nākamo geimu, panākot jau 4-1.

Latvijas tenisiste turpinājumā zaudēja vienu geimu, taču nākamo uzvarēja, panākot 5-2. Sekoja vēl viena neveiksme, taču izšķirošo geimu viņa uzvarēja un pārspēja Vekiču arī visā mačā.

Līdz šai spēlei pret savu pirmās kārtas pretinieci ASV atklātajā čempionātā Sevastova bija spēlējusi trīs reizes un visos gadījumos izcīnījusi uzvaras. Zīmīgi, ka pret Vekiču viņa spēlēja arī pērn šī turnīra trešajā kārtā, kad Latvijas pārstāve guva uzvaru ar 6-2, 6-3. Tālāk par trešo kārtu horvātiete ASV atklātajā čempionātā tā arī nav tikusi.

Šosezon Latvijas tenisiste tikusi pie viena WTA titula, jo jūlijā viņa bija labākā sacensībās Bukarestē, iegūstot karjerā trešo pasaules tūres trofeju. Tāpat viņa jūnijā spēlēja finālā Maljorkā, kur pērn izcīnīja titulu.

Šosezon Sevastova izcīnījusi 31 uzvaru un cietusi 15 zaudējumus.

Vekiča pasaules rangā pašlaik atrodas 41.vietā, kamēr karjeras rekords viņai ir 37.pozīcija, kas tika sasniegta šī mēneša sākumā.

Pašlaik 22 gadus vecā Vekiča savas karjeras laikā izcīnījusi divus WTA titulus, no kuriem pēdējais bija pagājušā gada jūnijā Notingemā. Savukārt šomēnes viņa aizkļuva līdz finālam Vašingtonas WTA “International” turnīrā, kur pamanījās neizmantot četras mačbumbas un piekāpās krievietei Svetlanai Kuzņecovai.

Vekičas šīs sezonas bilance ir 22 uzvaras un 17 zaudējumi.

Sevastovai pēdējos divos gados ASV atklātajā čempionātā klājies diezgan sekmīgi, jo viņa spējusi aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam.

Sagaidāms, ka otrdien sezonas noslēdzošo “Grand Slam” turnīru uzsāks arī Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko, kura sacensībās izlikta ar desmito numuru. Viņas pirmās kārtas pretiniece būs Andrea Petkoviča no Vācijas, kura pasaules rangā atrodama 89.vietā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā Latvijas labākais vīriešu tenisists Ernests Gulbis cieta zaudējumu ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā.

ASV atklātais čempionāts ir sezonas noslēdzošais “Grand Slam” turnīrs, tam risinoties līdz 9.septembrim.