AFP/LETA

Sevastova iztur un uzvar Maljorkas svelmē 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, neskatoties uz lielu karstumu, ceturtdien sasniedza sev sekmīgā Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Otrās kārtas mačā Sevastova ar rezultātu 6-7 (2:7), 6-1, 6-3 pieveica ASV pārstāvi Varvaru Ļepčenko, kuru šobrīd trenē latvietis Krišjānis Stabiņš. Tā kā mačā bija vairāki medicīniskie pārtraukumi, abas sportistes kortā pavadīja vairāk nekā divas stundas un 15 minūtes.

Sevastova ceturtdaļfinālā varētu tikties ar titulēto baltkrievieti Viktoriju Azarenku, kura aizvada pirmo turnīru pēc dzemdībām, tomēr tad kādreizējai WTA ranga līderei šovakar jāuzvar savā otrās kārtas mačā.
Šī ir pirmā reize vēsturē, kad Sevastova sasniegusi ceturtdaļfinālu turnīrā, kurā izlikta ar kādu no pirmajiem četriem numuriem. Pasaules ranga 19.vietā esošajai Latvijas tenisistei sacensībās ir otrais numurs.

Latvijas tenisiste ceturtdienas maču uzsāka ļoti droši. Savas serves geimu uzvarēja “sausā”, bet otrajā setā ieguva divas breikbumbas, kuras gan nerealizēja. Savukārt ceturtajā geimā Latvijas tenisiste bija labāka pie pretinieces serves “sausā”. Tomēr iegūto pārsvaru Sevastova nespēja nosargāt un svarīgajā septītajā geimā zaudēja servi, bet pēc tam jau taibreikā Ļepčenko bija ievērojami pārāka.

Starp setiem Ļepčenko ļoti ilgi uzturējās ģērbtuvē, tomēr tas viņu neglāba un pēc cīņas atsākšanās Sevastova dominēja laukumā, uzvarot pirmajos četros geimos. Ļepčenko arī neglāba Stabiņa nākšana laukumā, kurš centās savu padoto uzmundrināt, sakot, ka arī pretiniece ir nogurusi. Piekto geimu Ļepčenko uzvarēja, bet uzreiz pēc tam paņēma medicīnisko pārtraukumu, jo ar grūtībām cīnījās ar karstumu, kas pārsniedza 30 grādu atzīmi, tomēr tāpat otrajā setā kapitulēja ar 1-6.

Kaut izšķirošā seta pirmajās pāris izspēlēs Sevastova turpināja dominēt, Ļepčenko spēja iespēlēties un trešajā geimā jau nobreikoja Latvijas tenisisti. Pēc šāda notikumu pavērsiena jau medicīnisko pārtraukumu paņēma Sevastova, kuras laikā tika sniegta palīdzība viņas rokai. Tagad jau Sevastova uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas un turpinājumā izservēja maču.

Ceturtdaļfināla sasniegšana Sevastovai devusi 60 WTA ranga punktus. Nākamajā kārtā viņa tiksies ar titulētās baltkrievietes Viktorijas Azarenkas un talantīgās horvātietes Anas Konjuhas, kura rangā ir 28.pozīcijā, dueļa uzvarētāju. Savukārt pēc tam pusfinālā viņai iespējams pērnā gada sacensību fināla atkārtojums pret francūzieti Karolīnu Garsiju.

Sevastova, kura pērn aizkļuva līdz Maljorkas turnīra finālam, pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 7-6 (7:2), 5-7, 6-1 apspēlēja ranga 57.raketi Elisu Mertensu no Beļģijas.