Sports
Citi sporta veidi

Sevastova Maljorkas titula aizstāvēšanu sāk ar pārliecinošu revanšu0

Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova izcīnījusi uzvaru Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra vienspēļu sacensību pirmajā kārtā.

Sevastova, kura WTA rangā atrodas 20.vietā, ar rezultātu 6-3, 6-3 guva panākumu pret 58.vietā esošo Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu, par ko nopelnīja 30 ranga punktus.

Kuzņecova jau pirmajā geimā zaudēja savu servi, kas nostrādāja par labu Sevastovai. Latvijas tenisiste uzvarēja nākamajos divos geimos no trijiem, panākot 3-1. Krievijas sportiste pēc tam uzvarēja divos geimos, turklāt vienā no tiem Sevastovu nobreikoja, rezultātam kļūstot 3-3.

Tomēr pēc tam Sevastova nobreikoja pretinieci, uzvarēja nākamo geimu un arī seta pēdējā geimā bija labāka pār Kuzņecovu, kurai tobrīd bija serves tiesības.

Otro setu Sevastova uzsāka pārliecinoši, uzvarot pirmos trīs geimus pēc kārtas un vienā no tiem apspēlējot krievieti, kad Krievijas sportistei bija jāservē.

Turpinājumā Latvijas tenisiste pārliecinoši ieguva pārsvaru 5-1, turklāt vēlreiz lauza pretinieces servi. Sevastovai atlika uzvarēt vienu geimu, taču Kuzņecova atguvās un panāca 3-5. Latvijas sportistei, lai arī vienā no geimiem tika nobreikota, neapjuka un izcīnīja uzvaru otrā seta devītajā geimā.

Šoreiz Sevastova Maljorkas turnīrā izlikta ar trešo numuru, bet Kuzņecova šajā turnīrā piedalās pēc rīkotāju piešķirtā īpašā ielūguma jeb “wild card”.

Pērn Sevastova kļuva par Maljorkas turnīra čempioni, finālā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarot vācieti Jūliju Gērgesu un iegūstot savu otro WTA titulu karjerā. Zīmīgi, ka šī turnīra finālu Latvijas tenisiste sasniegusi divus gadus pēc kārtas.

Savas karjeras pirmo titulu Sevastova guva vēl pirms pārus gadu pauzes no profesionālā tenisa, kad 2010.gadā viņa bija labākā Portugāles pilsētā Ešturīlā notikušajās sacensībās.

Saistītie raksti

Abas tenisistes savā starpā tikušās trīs reizes un visos gadījumos pārāka bijusi Kuzņecova, kura nākamajā nedēļā atzīmēs savu 33.dzimšanas dienu. Tiesa, pirmās divas cīņas bija vēl 2009. un 2010.gadā, kamēr iepriekšējo reizi sportistes savstarpēju dueli aizvadīja 2015.gadā Maskavā, kad Sevastova piedzīvoja neveiksmi ceturtdaļfinālā ar 7-5, 1-6, 3-6.

Tikmēr Latvijas tenisiste Diāna Marcinkēviča otrdien piedzīvoja sagrāvi Šveices pilsētā Klostersā notiekošā Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) 25 000 sērijas turnīra pirmajā kārtā.
Pasaules ranga 274.vietas īpašniece Marcinkēviča, būdama turnīrā izlikta ar ceturto numuru, pirmās kārtas cīņā ar 4-6, 0-6 pārliecinoši piekāpās Šveices sportistei Amrai Sadikovičai, kura rangā ir 401.vietā.

LA.lv