Uncategorized

Sevastova: mērķis atgriezties ranga pirmajā simtniekā 16

AFP/LETA

Pēc savainojumiem sacensību apritē pilnvērtīgi atgriezusies Latvijas tenisa līdere Anasatsija Sevastova šosezon sev izvirzīja mērķi atgriezties pirmajā simtniekā pasaules reitingā, un viņu nesatrauc, ka pagaidām jāspēlē zemāka ranga turnīros.

Pēc vairākām traumām atlabusī Sevastova Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā šonedēļ ir atguvusi 195.vietu, un svētdien Cvevegemā, Beļģijā, tiksies ar turcieti Čaglu Bujukakčaju Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) 25 000 dolāru turnīra finālā. Sarunā ar turnīra rīkotājiem Sevastova atzina, ka ir psiholoģiski grūti atkal spēlēt mazākos turnīros, taču uzsvēra, ka arī iepriekšējos panākumus viņa guvusi soli pa solim. Līdz šim visaugstāk pasaules rangā Sevastova bija 2011.gada janvāra beigās, kad sasniedza 36.vietu.

Lai gan iepriekš tenisiste ilgstoši ārstējās un tikmēr slīdēja arvien zemāk WTA rangā, pašlaik Sevastova ir pilnībā atlabusi un apņēmusies atgūt iekavēto. “Šogad mērķis ir atgriezties TOP 100, nodrošināt vietu [2013.gada] Austrālijas atklātā čempionāta pamatturnīrā, un tad jau nākamgad būs visas iespējas tiekties vēl augstāk,” pēc sestdien pusfinālā gūtās uzvaras pār savu draudzeni slovākieti Kristinu Kucovu pastāstīja 22 gadus vecā Sevastova.

“Ar veselību viss ir kārtībā. Bija problēmas ar potīti un roku, taču tagad esmu vesela,” teica Sevastova. “Iepriekš [ranga] TOP 50 es arī iekļuvu soli pa solim, spēlējot mazākos turnīros, un ir jāizmanto visas iespējas,” apņēmību krāt punktus pieticīgāka mēroga sacensībās apliecināja Liepājā dzimusī spēlētāja.

Par pretinieci finālā turcieti Čaglu Bujukakčaju Sevastova neko daudz nezina, jo iepriekš ar viņu nav spēlējusi, tādēļ tikai kortā vērtēs, ko sāncense spēj. Sevastova finālā ir apņēmusies koncentrēties savai spēlei.

Šogad janvārī Sevastova Austrālijas atklātajā čempionātā nespēlēja elkoņa savainojuma dēļ. Izlaidusi vēl vairākus turnīrus, viņa sacensībās atsāka spēlēt aprīļa beigās, kad WTA rangā bija noslīdējusi līdz trešā simta vidum.

LA.lv