AFP/LETA

Sevastova neatrod pretargumentus un Bukarestes WTA turnīra ceturtdaļfinālā zaudē mājiniecei Bogdanai 0

Ar pirmo numuru izliktā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Bukarestes WTA “International” sērijas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā piektdien ar rezultātu 1-6, 3-6 zaudēja mājiniecei Anai Bogdanai.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Sevastova, kura pērn spēlēja šī turnīra finālā, pirmo reizi savā karjerā turnīrā bija izlikta ar pirmo numuru. Sevastova šonedēļ ATP rangā atrodama 17.vietā, kas ir viņas rekords, bet Bogdana atrodama 108.pozīcijā.

Tenisistes droši uzvarēja savas pirmās serves, katra zaudējot tikai punktu. Pirmo breiku mačā izmantoja Bogdana, kura droši uzvarēja ceturto geimu un panāca 3-1. Tikpat pārliecinoši Bogdana turpināja pie savas serves, kuru uzvarēja “tīri”, kā arī vēlreiz nobreikoja Sevastovu un ieguva tiesības servēt par uzvaru setā.

Bogdana savu iespēju izmantoja un pēc nospēlētām 25 minūtēm setu uzvarēja ar 6-1. Uz tāda paša viļņa rumāniete iesāka arī otro setu, atņemot Sevastovai pirmās divas serves, kā rezultātā Latvijas tenisiste nonāca iedzinējos ar 0-3.

Tiesa, Sevastova atguvās un pirmo reizi mačā nobreikoja Bogdanu. Turpinājumā tenisistes nosargāja savas nākamās divas serves, rezultāta tablo vēstot 5-3 Bogdanas labā. Devītajā geimā Sevastova pie savas serves nonāca iedzinējos ar 15:40, līdz ar to rumāniete tika pie mačbumbas, kuru ar pirmo piegājienu izmantoja un uzvarēja setu ar 6-3, pieliekot punktu spēlei.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 60 WTA vienspēļu ranga punktus.

Bogdana pusfinālā tiksies ar sacensību trešo numuru Jūliju Gērgesu no Vācijas (WTA 45.) vai mājinieci Aleksandru Duļgeru (WTA 294.).

Šī abām tenisistēm bija pirmā savstarpējā spēle.

Sevastova otrdien pirmās kārtas mačā ar 6-2, 6-0 sagrāva Janu Čepelovu no Slovākijas, kura WTA rangā ieņem 92.vietu. Savukārt otrajā kārtā liepājniece ar 6-4, 6-4 uzvarēja Melnkalnes tenisisti Danku Koviniču, kura ir planētas 108.rakete.

Tikmēr Rumānijas piektā rakete Bogdana pirmajā kārtā ar 6-4, 6-2 apspēlēja savu tautieti Soranu Kirstju, kura rangā atrodama 53.pozīcijā, bet otrajā kārtā ar 6-4, 7-5 tika pārspēta turciete Čagla Bijikakčaja, kura rangā ieņem 165.vietu.

Bukarestes turnīrs Sevastovai pērn bija ļoti sekmīgs, sportistei sasniedzot finālu, kurā gan ar 0-6, 0-6 piekāpās mājiniecei Simonai Halepai, ciešot smagāko zaudējumu karjerā. Divkārtējā čempione Halepa šogad šajā turnīrā nepiedalās.

Savas karjeras laikā Sevastova iepriekš vēl nevienā WTA raudzes turnīrā nav bijusi izlikta ar pirmo numuru. Līdz šim trīs reizes viņai bija piešķirts otrais numurs, nesen no šāda statusa iegūstot Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra uzvarātājas titulu. Maljorkas turnīra finālā viņa spēlēja arī pērn.

Tikmēr 24 gadus vecā Bogdana pirmo reizi šosezon tikusi tālāk par kāda WTA turnīra otro kārtu. Biežāk viņa apstājusies kvalifikācijā, bet pamatsacensībās rumāniete piedalās piekto reizi. Aprīļa sākumā Čārlstonas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā viņa ar 4-6, 2-6 piekāpās šī brīža Latvijas pirmajai raketei un “French Open” čempionei Aļonai Ostapenko.

Nesen notikušais Vimbldonas čempionāts bija pirmais “Grand Slam” turnīrs, kuru Bogdana sāka no pamatturnīra. Tajā viņa apstājās otrajā kārtā, piekāpjoties Karolīnei Garsijai.

Rumāniete šosezon piedalījusies arī četros zemākas raudzes ITF turnīros, kur gan arī neko ievērojamu nepaveica. Karjeras laikā Bogdana pasaules ranga pirmajā simtniekā vēl nav bijusi, bet rekords ir maija sākumā sasniegtā 105.pozīcija.

Bogdana Bukarestes WTA turnīrā piedalās otro reizi karjerā. Aizpērn viņa pirmajā kārtā zaudēja savai tautietei Monikai Nikulesku.

Sevastova šosezon spēlē sekmīgi, jo uzvarēja Maljorkas WTA “International” turnīrā, kurā pērn arī spēlēja finālā. Tāpat viņa tika līdz trešajai kārtai Austrālijas un Francijas atklātajos čempionātos, bet nesen aizvadītajā Vimbldonas čempionātā apstājoties otrajai kārtai, pirmo reizi prestižajā turnīrā spējot tikt pie panākuma mačā.

Savukārt uz māla seguma Sevastova šosezon ir izcīnījusi 13 uzvaras 19 mačos, sasniedzot arī Madrides WTA “Premier” turnīra pusfinālu.