Reuters/Scanpix

Sevastova neatrod savu spēli un stundā izstājas no Vimbldonas 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova prestižā Vimbldonas čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra otrās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 0-6, 4-6 zaudēja Heterei Vatsonei no Lielbritānijas.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Sevastova turnīrā izlikta ar 18.numuru un sacensības noslēdza ar 70 WTA ranga punktu nopelnīšanu. Pirms šī gada viņa šajās sacensībās bija bez uzvarām.

Vēlāk trešdien laukumā izies arī ar 13.numuru izliktā Aļona Ostapenko, kura vienspēļu otrās kārtas cīņā tiksies ar vienaudzi Fransuāzu Abandu no Kanādas.

Spēles pirmajā setā Vatsone izskatījās ļoti pārliecinoši, labi darbojās no gala līnijas, ļoti precīzi trāpīja sitienus un bija lieliska arī serves atņemšanā. Nepilnu desmit minūšu laikā Sevastova nokļuva iedzinējos ar rezultātu 0-3, pēc 15 minūtēm zaudēja jau ar 0-5 un pats sets noslēdzās 19 minūtēs.
Sevastova pirmajā setā tikai vienā geimā tika pie geima bumbas, bet pie pretinieces serves viņa uzvarēja vien divās izspēlēs.

Kaut otrā seta pirmajā geimā Vatsone atkal bija labāka, triumfējot septītajā geimā pēc kārtas, nākamajā Sevastova šo “sauso” sēriju pārtrauca. Turpinājumā bija pirmais ilgais mača geims, kas ilga vairāk nekā septiņas minūtes – Vatsones serve vairs nebija tik bīstama un Sevastova realizēja trešo breika iespēju, pārņemot vadību ar 2-1. Savukārt nākamajā serves geimā Latvijas sportistei ļāva uzvarēt tikai vienā izspēlē.

Seta piektajā geimā Sevastova bija tuvu vēl vienas breikbumbas iegūšanai, bet sestajā geimā jau pati nenoturēja savu servi, rezultātam kļūstot neizšķirtam 3-3. Pirmo breikbumbu Sevastova atspēlēja ar labu servi, bet pēc tam pie “vienādi” Vatsonei paveicās, ka bumbiņa pārkrita pāri tīklam, otro breika iespēju realizējot.

Spēles laikā gaisa temperatūra Londonā tuvojās 30 grādu atzīmei un abas tenisistes izskatījās arvien nogurušākas. Kaut septītajā geimā Sevastova spēja “sausā” nobreikot pretinieci un izskatījās, ka Latvijas tenisiste atguvusi iniciatīvu, nākamajos trijos geimos viņa izskatījās ļoti nevarīga un ar to Vatsonei bija pietiekami, lai garantētu triumfu.

Sevastova patlaban atrodama WTA ranga 19.pozīcijā, bet šī brīža Lielbritānijas otrā rakete Vatsone ieņem 102.pozīciju. Viņa savā pirmajā mačā ar 6-1, 7-6 (7:5) pārspēja Beļģiju pārstāvošo ukrainieti Marinu Zaņevsku.
Abas tenisistes iepriekš savā starpā bija tikušās reizi, bet tas notika salīdzinoši tālajā 2013.gadā, kad uz cietā seguma turnīrā Patajā Sevastova bija pārāka ar rezultātu 7-6 (7:4), 4-6, 6-2. Tobrīd Vatsone rangā bija 143 vietas virs Latvijas tenisistes.