Garvinja Mugurusa bija pārāka par Anastasiju Sevastovu. AFP/LETA

Sevastova nespēj izrādīt sīvu pretestību Mugurusai 0

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova piektdien cerīgi iesāka Austrālijas atklātā čempionāta vienspēļu turnīra trešās kārtas spēli pret spānieti Garvinji Mugurusu, tomēr pēc tam titulētākā sāncense bija krietni labāka, svinot panākumu divos setos.
Sevastova, kura pasaules rangā atrodas 33.vietā, cieta neveiksmi ar 4-6, 2-6, nespējot atkārtot pērn gūto sensacionālo uzvaru, kad spānieti uzvarēja ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Par dalību turnīrā Sevastova nopelnīja 130 WTA ranga punktus.

Latvijas tenisiste cīņu sāka ar gūtu punktu savā servē, bet otrajā geimā Sevastova pretinieci atstāja “sausā” un izvirzījās vadībā ar 2-0. Tiesa, Mugurusai bija problēmas ar servi un viņa pieļāva divas dubultkļūdas. Tomēr turpinājumā spāniete savu spēli sakārtoja, uzvarot nākamajos piecos geimos pēc kārtas, tostarp trīs reizes gūstot punktu Sevastovas servē.

Aizraujošs bija astotais geims, kurā Sevastova ieguva breika iespēju, bet pēc tam Mugurusa neizmantoja setbumbu, ļaujot Latvijas tenisistei saglabāt cerības uz izglābšanos, jo viņa pēc tam rezultātu samazināja līdz minimumam 4-5. Tomēr desmitajā geimā īsta cīņa neizdevās un Mugurusa setu ar trešo setbumbu noslēdza savā labā.

Savukārt otrā seta sākumā dominēja Mugurusa, kura divas reizes guva punktu Latvijas sportistes servē, panākot 4-0. Mugurusai servējot Sevastova uzvarēja vien divās izspēlēs. Cīņas noslēgumā Latvijas tenisiste gan paņēma divus geimus ar savu servi, tomēr apdraudēt Mugurusas uzvaru viņai neizdevās un spāniete astotajā geimā ar pirmo mačbumbu varēja svinēt panākumu.

Sevastova pasaules rangā atrodas 33.vietā, turklāt viņa pirmo reizi šāda līmeņa sacensībās bija starp izliktajām tenisistēm, jo atlētei turnīrā tika piešķirts 32.numurs, kamēr Mugurusa rangā ir septītā un ar tādu pat numuru pērnā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja ir izlikta Melburnā.

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā cīņa karjerā. Pērn abas tikās ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā un Sevastova guva savas karjeras lielāko uzvaru, tobrīd ranga trešo raketi Mugurusu pārspējot ar 7-5, 6-4. Pēc tam Sevastova aizkļuva līdz ASV čempionāta ceturtdaļfinālam, kas viņai ir karjeras labākais sasniegums.

Otro reizi abas tikās pērn septembra beigās, kad Tokijas WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā spāniete revanšējās ar 6-3, 6-3.

Sevastova pret pasaules ranga pirmā desmitnieka tenisistēm karjerā tagad ir aizvadījusi 14 spēles, gūstot trīs uzvaras, vienu no tām tieši pret Mugurusu.

Sevastova šī gada Austrālijas atklāto čempionātu sāka uzvarot japānieti Nao Hibino. Latvijas sportiste uzvarēja pirmajā setā ar 6-4, bet pēc tam ranga 103.vietā esošā Hibino veselības problēmu dēļ nolēma sacensības neturpināt. Savukārt otrajā kārtā Sevastova ar 6-3, 6-4 uzvarēja ranga 80.numuru Kristīnu Kučovu no Slovākijas.

Tikmēr Mugurusa pirmajā kārtā ar 7-5, 6-4 pārspēja ranga 110.raketi Marinu Erakoviču no Jaunzēlandes, bet otrajā kārtā ar identisku rezultātu uzveica amerikānieti Samantu Kraufordi, kura rangā ir 162.vietā. Tiesa, abas spēles Mugurusai nebija no vieglajām, jo viņai bija jācīnās ne tikai ar pretiniecēm, bet arī labās kājas muskuļa traumu. Tā pirmajā kārtā viņa otrajā setā bija iedzinējos ar 1-4, taču pēc tam spēja saņemties un gūt uzvaru. Mačā pret Sevastovu spānietei kājas trauma gan netraucēja.

Astotdaļfinālā Mugurusa tiksies ar rumānieti Soranu Kirstju, kura piektdien trešās kārtas cīņā ar 6-2, 7-6 (7:2) uzvarēja amerikānieti Alisoni Riski.

Traumu Mugurusa guva sezonas pirmajā turnīrā Brisbenā, kur aizkļuva līdz pusfinālam, taču tajā mačā pret francūzieti Alizē Kornē pie rezultāta 1-4 kājas traumas dēļ no tālākās cīņas atteicās.

Mugurusa pērn uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, finālā pieveicot slaveno amerikānieti un tā brīža ranga līderi Serēnu Viljamsu. Pateicoties šim panākumam, jūnija sākumā viņa WTA rangā pakāpās uz rekordaugsto otro vietu, tomēr kopš tā laika sportiste ļoti pārliecinošu sniegumu nav demonstrējusi, tāpēc pašlaik atkāpusies uz septīto pozīciju.

Karjeras laikā Mugurusa izcīnījusi trīs WTA vienspēļu titulus. Bez uzvaras Francijas atklātajā čempionātā viņa 2014.gadā svinēja panākumu Hobārtas WTA “International” turnīrā, bet aizpērn triumfēja Pekinas WTA “Premier” sacensībās. Vēl trīs reizes viņa triumfējusi izšķirošajās spēlēs, tostarp 2015.gada Vimbldonas čempionāta finālā. Savukārt Austrālijas čempionātā Mugurusa nekad nav tikusi tālāk par ceturto kārtu, kuru sasniedza 2014. un 2015.gadā, bet pērn zaudēja tieši trešajā cīņā.

Tikmēr Sevastova, kura trešo reizi karjerā spēlēja “Grand Slam” turnīra trešajā kārtā, 2011.gadā spēlēja Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā, bet pērn aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam ASV atklātajās meistarsacīkstēs.

Pašlaik 26 gadus vecā Sevastova gadu iesāka ar zaudējumiem Šeņdžeņas WTA un Hobārtas “International” sērijas turnīros, bet kopā pirms Melburnas viņa bija zaudējusi jau septiņās cīņās pēc kārtas, tomēr gada pirmajā “Grand Slam” turnīrā neveiksmju joslu izdevās pārtraukt.
Tiesa, arī pērn Latvijas pārstāve zaudēja pirmos divus mačus, bet pēc tam ļoti sekmīgi nostartēja Austrālijas atklātajā čempionātā, kurā, sākot no kvalifikācijas, guva četras uzvaras un apstājās pamatturnīra otrajā kārtā. Līdz ar to šogad sportistei bija jāaizstāv 110 WTA ranga punkti, kas veiksmīgi tika paveikts.

Tikmēr Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko, kura pasaules rangā atrodama 38.vietā, savu trešās kārtas spēli pret turnīra piekto numuru Karolīnu Plīškovu no Čehijas, aizvadīs sestdien.

Ostapenko pirmajā kārtā otrdien ar 6-4, 6-0 pārliecinoši uzveica kvalifikāciju pārvarējušo Ķīnas tenisisti Džu Liņu, bet otrajā kārtā ceturtdien ar 6-3, 6-1 sagrāva Kazahstānas pārstāvi Jūliju Putincevu, kura rangā ir 31.vietā, un pirmo reizi savā karjerā “Grand Slam” turnīrā iekļuva trešajā kārtā.

Sevastova Melburnā turpinās spēlēt arī dāmu dubultspēļu turnīrā, kur duetā ar vācieti Anniku Beku ceturtdien guva panākumu pirmajā kārtā, ar rezultātu 7-6 (7:5), 6-1 pārspējot mājinieces Elisonu Bai un Lizetu Kebreru. Otrajā kārtā Sevastova un Beka spēkosies pret ar pirmo numuru izliktajām francūzietēm Kristīnu Mladenoviču un Karolīnu Garsiju, taču šī cīņa, visticamāk, notiks sestdien.

Tikmēr Ostapenko dubultspēļu pirmajā kārtā kopā ar ukrainieti Katerinu Bondarenko cieta zaudējumu.

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis šajā turnīrā nepiedalās, turklāt viņš nav spēlējis jau kopš pagājušā gada jūlija. Jauno sezonu latvietis varētu uzsākt februārī.