Sports
Citi sporta veidi

Sevastova paliek pie sava pirmā “WTA Premier” fināla sliekšņa 16

AP/Scanpix

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova Austrālijā notiekošā Brisbenas WTA “Premier” sērijas turnīra pusfinālā piektdien ar 6-7 (3:7), 4-6 zaudēja Baltkrievijas tenisistei Aļaksandrai Sasnovičai, kura iepriekš veiksmīgi pārvarēja šo sacensību kvalifikāciju.

Sasnoviča kļuvusi par pirmo kvalifikāciju pārvarējušo tenisisti, kura iekļuvusi Brisbenas turnīra finālā. Šis pasaules ranga 88.raketei ir karjeras lielākais sasniegums.

Tikmēr Sevastova “Premier” kategorijas sacensību finālā līdz šim tā arī vēl nekad nav spēlējusi. Abām tenisistēm šis bija pirmais savstarpējais mačs vēsturē.

Abas sportistes aizvadīja ļoti līdzvērtīgu pirmo setu, bet pirmā pie breika tika Sasnoviča, kura sestajā geimā izvirzījās vadībā ar 4-2. Tomēr uzreiz nākamajā geimā Sevastova atbildēja ar to pašu un turpinājumā panāca izlīdzinājumu. Pirmā seta turpinājumā neviena no sportistēm breikbumbas neieguva. 12.geimā Sasnoviča pie Latvijas tenisistes serves izvirzījās vadībā ar 30:0 un nebija tālu no uzvaras setā, tomēr Sevastova ar veiksmīgām servēm atspēlējās un noveda cīņu līdz taibreikam.
Taibreikā sākumā tenisistes cīnījās līdzvērtīgi, bet pēc tam iniciatīva pārgāja Sasnovičas pusē, kurai izdevās gūt panākumu ar 7:3. Līdz ar to Sevastova šajā turnīrā pirmo reizi bija cietusi zaudējumu setā.

Pēc pirmā seta Sasnoviča pieprasīja medicīnisko pārtraukumu un devās uz ģērbtuvēm, tomēr pēcāk atgriezās kortā un spēja maču turpināt, lai gan nebija skaidrības, kas viņai atgadījies. Arī otrajā setā abas laukumā esošās spēlētājas izcēlās ar labām servēm, tikai retu reizi kādai no viņām tiekot pie breika iespējām.

Sestajā geimā Sevastova ieguva divas breikbumbas, bet tās neizmantoja, kamēr sekmīgu sniegumu demonstrējošā Sasnoviča izmantoja vienīgo breikbumbu devītajā geimā, panākot 5-4. Līdz ar to baltkrieviete varēja servēt par uzvaru šajā spēlē, ko viņa veiksmīgi arī paveica.

Patlaban 27 gadus vecā Sevastova pasaules rangā atrodama 16.pozīcijā, tomēr jau vairākas dienas zināms, ka pirmdien viņa būs vismaz vienu pozīciju augstāk, atkārtojot savas karjeras rekordu. Savukārt triumfējot Brisbenā, viņa būtu pakāpusies pat uz ranga 12.vietu. Tikmēr četrus gadus jaunākā Sasnoviča rangā ir 88.pozīcijā, bet šo gadu sākusi ļoti veiksmīgi un nākamnedēļ viņa pirmo reizi ielauzīsies ranga labāko sešdesmitniekā.
Par iekļūšanu pusfinālā Sevastova nopelnīja 185 WTA ranga punktus.

Saistītie raksti

Turnīrā ar septīto numuru izliktā Sevastova WTA “Premier” sērijas turnīru pusfinālā spēlēja trešo reizi, bet finālā nav iekļuvusi vēl ne reizi. Viņa līdz šim spēlējusi četros līmeni zemākos WTA “International” sērijas turnīru finālos, izcīnot divus titulus, bet divas reizes izšķirošajos mačos zaudējot. Tikmēr Sasnovičai šis ir veiksmīgākais individuālais turnīrs karjerā, jo viņa augstāk par WTA “International” sērijas pusfināliem līdz šim nebija tikusi.

Latvijas tenisiste Brisbenā līdzšinējos trīs mačos nebija zaudējusi nevienu setu, savukārt Sasnoviča pamatturnīrā visos trīs iepriekšējos mačos bija parādījusi raksturu, atspēlējot viena seta deficītu.

LA.lv