Sports
Citi sporta veidi

Sevastova par pusfināla pretinieci: komunicējam arī ārpus laukuma 16

AFP/Scanpix

Latvijas tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova Brisbenas (Austrālija) WTA sērijas turnīra pisfinālā tiksies ar baltkrievieti Aleksandru Sasnoviču. Spēles sākums paredzēts piektdien ap pulksten 7 pēc Latvijas laika.

Par iekļūšanu pusfinālā Sevastova nopelnījusi 185 WTA ranga punktus, kas viņai nākamnedēļ pasaules rangā ļaus pakāpties par vienu vietu un ieņemt 15.pozīciju, kas ir sportistes atkārtots rekords. Tiesa, uzvarot Brisbenas turnīrā Sevastova rangā var pakāpties pat līdz 12.pozīcijai.

Latvijas tenisistes nākamā pretiniece Sasnoviča pasaules rangā atrodas 88.vietā un Sevastovai ir labi zināma.
“Esmu ar viņu pāris reizes kopā trenējusies, tomēr pazīstu šo spēlētāju ļoti labi. Mēs komunicējam arī ārpus kortiem. Pagaidām gan neesmu redzējusi nevienu Sasnovičas spēli šajā turnīrā, taču domāju, ka viņa šeit ir uz viļņa, jo rāda solīdu sniegumu. Viņa šeit spēlē vēl no kvalifikācijas un ir izcīnījusi jau sešas uzvaras. Tas nav viegli, jo tas ir gandrīz tāpat, kā uzvarēt kādā turnīrā,” baltkrievietes sniegumu uzteica Sevastova.

Zīmīgi, ka Sasnoviča pēdējos četros mačos uzvaras izcīnījusi trīs setos, ceturtdaļfinālā ar 3-6, 6-2, 6-3 uzveicot francūzieti Alizē Kornē, kura rangā ir 38.vietā.

Saistītie raksti

Sevastova ceturtdaļfināla cīņā ar 6-2, 6-4 uzvarēja serbieti Aleksandru Kruniču, tiekot četru labāko spēlētāju skaitā.
Latvijas tenisiste, kura turnīrā izlikta ar septīto numuru, gadu iesākusi ļoti labi, jo trīs aizvadītajos mačos nav zaudējusi nevienā setā, piedevām nevienā no spēlēm pretiniece nav guvusi vairāk par sešiem punktiem.
“Domāju man paveicās, ka uzvarēju divos setos. Mani atkal izglāba serve, bet psiholoģiskā ziņā šis mačs varēja būt arī labāks,” Sevastovas teikto pēc uzvaras pār Kruniču citē turnīra rīkotāji. Šajā mačā Sevastova izpildīja septiņas pretiniecei netveramas serves, kamēr Kruničai tāda bija tikai viena.

Līdz šim Sevastova ir spēlējusi četru WTA turnīru finālos, izcīnot divus titulus, bet divas reizes izšķirošajos mačos zaudējot. Viņa 2010.gadā izcīnīja Ešturilas WTA turnīra uzvarētājas titulu, bet pērn uzvarēja Maljorkas WTA “International” sērijas turnīrā, kas norisinājās uz zāles seguma. Savukārt 2016.gadā viņa cieta neveiksmes Maljorkas un Bukarestes WTA turnīru finālos.

Sevastovai WTA tūrē šis ir labākais sezonas sākums kopš 2011.gada, kad viņa pie trim uzvarām tika Austrālijas atklātajā čempionātā.

LA.lv