Sports
Citi sporta veidi

Sevastova pārvar sev sekmīgā Maljorkas turnīra pirmo kārtu 16

AFP/LETA

Pērn finālu sasniegusī Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien grūtā divu stundu cīņā pārvarēja sev sekmīgā Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra pirmo kārtu.

Turnīrā ar otro numuru izliktā Latvijas tenisiste ar rezultātu 7-6 (7:2), 5-7, 6-1 apspēlēja beļģieti Elisu Mertensu.
Pirmās kārtas pārvarēšana Sevastovai devusi 30 WTA ranga punktus.

Sevastova pašlaik WTA rangā ieņem 19.vietu un turnīrā izlikta ar otro numuru, kamēr Mertensa pagājušajā nedēļā bija atrodama 51.pozīcijā, kas ir viņas karjeras rekords, bet šonedēļ atkāpusies uz 57.pozīciju.

Pirmajā setā nevienai no tenisistēm neizdevās iegūt iniciatīvu. Kaut Sevastova pirmajā, piektajā un devītajā geimā lauza Mertensas servi, nevienu reizi neizdevās iegūt pārsvaru un uzreiz nākamajos geimos beļģiete deficītu atguva. Uzvarētāju noskaidroja taibreikā, kurā pirmajās piecās izspēlēs uzvarēja uzņēmēja, tomēr turpinājumā pilnībā dominēja Sevastova, triumfējot ar 7:2.

Otrā seta ievadā Sevastova ļoti ātri nokļuva iedzinējos ar 0-3, bet pēc tam uzvarēja nākamajos četros geimos un jau atkal bija priekšā. Līdz seta beigām cīņa ritēja līdzīgi, tomēr 11.geimā Mertensa nobreikoja Latvijas tenisisti un brīdi vēlāk izservēja setu, pagarinot dueli.

Saistītie raksti

Trešo setu gan Sevastova aizvadīja ļoti pārliecinoši. Latvijas tenisiste ne tikai zaudēja vien četrās izspēlēs pie savas serves, bet arī divreiz lauza pretinieces servi, triumfējot ar 6-1.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās, bet otrajā kārtā Sevastova spēkosies ar kādu no kvalifikācijas veiksminiecēm vai ASV pārstāvi Varvaru Ļepčenko.

Sevastova trešo reizi karjerā WTA turnīrā izlikta ar otro numuru. Abās iepriekšējās reizēs viņa bija zaudējusi pirmajos mačos. Savukārt starp četrām visaugstāk izliktajām tenisistēm Sevastova kādā no WTA turnīriem ir piekto reizi, taču ne reizi nav tikusi tālāk par otro kārtu.

LA.lv