Sports
Citi sporta veidi

Sevastova pēc triumfa Bukarestē atgriežas ranga pirmajā divdesmitniekā0

EPA/Scanpix

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova pēc triumfa Bukarestes WTA “International” turnīrā atgriezusies WTA ranga pirmajā divdesmitniekā, ieņemot 20.pozīciju, kamēr Aļona Ostapenko saglabā 11.vietu.

Sevastova svētdien uzvarēja Bukarestes WTA “International” turnīrā, nopelnot 280 ranga punktus, kas viņai no 22.pozīcijas palīdzējis pakāpties uz 20.vietu.

Sevastova jau kopš pagājušā gada maija regulāri atrodas pasaules ranga pirmā divdesmitnieka robežās.

Tikmēr Ostapenko saglabājusi savu 11.pozīciju. Viņa vēl maija beigās bija pasaules ranga piektā rakete (Latvijas rekords), tomēr tenisistei neizdevās aizstāvēt Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas godu, tāpēc viņa zaudēja vietu planētas pirmajā desmitniekā un atkāpās uz 12.vietu, bet pēc Vimbldonas čempionāta pusfināla sasniegšanas vienu pozīciju atguva.

Viņa starp pirmajām desmit tenisistēm bija kopš pagājušā gada septembra.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā saglabājusi 277.pozīciju, bet 17 gadus vecā Daniela Vismane ieņem 687.pozīciju, zaudēdama trīs vietas. Vismane sestdien triumfēja ITF 15 000 sērijas turnīrā Pērnavā un nākamajā nedēļā veiks kāpumu rangā.

Tikmēr Alise Čerņecka par piecām vietām atkāpusies uz 1011.pozīciju, bet Irina Ļapustina ir 1137.pozīcijā, atgūstot divas vietas.

Savukārt pasaules ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līderpozīcijā kārtējo nedēļu atrodas Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja, rumāniete Simona Halepa, pirmās raketes godā atgriežoties februāra beigās. Viņa no pirmās vietas atkāpās pēc Austrālijas atklātā čempionāta fināla, kurā piekāpās Dānijas pārstāvei Karolīnai Vozņackai, kura uz četrām nedēļām kļuva par ranga līderi, bet šobrīd joprojām atrodama otrajā pozīcijā.

Pirms tam Halepa planētas pirmā rakete bija kopš pagājušā gada 8.oktobra, šajā pozīcijā noturoties 16 nedēļas.

Savukārt trešo vietu ieņem Sloeina Stīvensa no ASV, kamēr ceturtā ir Vimbldonas čempionātā uzvarētāja Angelika Kerbere. Piektā un sestā joprojām ir attiecīgi ukrainiete Jeļina Svitoļina un francūziete Karolīna Garsija, kamēr septīto vietu ieņem spāniete Garvinje Mugurusa. Savukārt astotajā un devītajā vietā ir čehietes Petra Kvitova un Karolīna Plīškova, bet pirmo desmitnieku noslēdz vāciete Jūlija Gērgesa.

Ostapenko no pirmā desmitnieka atpaliek par 193 punktiem.

Tikmēr titulētā Serēna Viljamsa, kura Vimbldonā sasniedza finālu, ir atrodama jau 27.pozīcijā.

Šīs sezonas griezumā, sportistēm cīnoties par vietu WTA sezonas noslēguma turnīrā, Ostapenko ar 2139 punktiem ir 12.vietā, kamēr Sevastova pacēlusies uz 19.pozīciju. Pārliecinoša līdere ar 5415 punktiem ir Halepa. WTA finālturnīrā iekļūs sezonas astoņas labākās tenisistes.

Aizvadītajā nedēļā notika divi WTA “Itnernational” turnīri. Bukarestē uzvaru svinēja Sevastova, bet Gštādē triumfēja francūziete Alizē Kornē, kura rangā no 48.vietas pacēlusies uz 34.pozīciju.

Šonedēļ WTA tūrē notiks divi turnīri Maskavā un Naņčanā.

WTA dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 41.pozīcijuy. Februārī viņa sasniedza 32.vietu, atkārtojot karjeras rekordu, jo duetā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski triumfēja Dohas WTA “Premier” turnīrā.

Tikmēr Sevastova zaudējusi trīs vietas un ir 166.pozīcijā, kamēr deviņas vietas aiz viņas ir Marcinkēviča, kura piedzīvojusi sešu vietu kāpumu. Vismane rangā ir 1161.vietā, bet Ļapustina ir 1214.pozīcijā.

LA.lv