Sevastova pieveic pasaules septīto raketi Kontu 1

Latvijas dāmu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova prestižā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas spēlē ceturtdien ar rezultātu 6-3, 7-5 apspēlēja pasaules ranga šā brīža septīto raketi Džoannu Kontu no Lielbritānijas.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Ja līdz šim šosezon Sevastova ranga pirmā divdesmitnieka tenisistes nebija uzvarējusi, Štutgartes turnīrā viņa pirmajās divās kārtās guvusi divas tādas uzvaras, bet ceturtdaļfinālā spēkosies ar rumānieti Simonu Halepu, kura pašlaik ir pasaules piektā rakete un turnīrā izlikta ar ceturto numuru.

Konta sāka maču ar trim uzvarētām izspēlēm pie Sevastovas serves. Ja pirmās divas breikbumbas Latvijas sportiste atspēlēja, trešajā tas vairs neizdevās un britu sportiste ieguva pirmo punktu cīņā. Kaut kopumā cīņa ritēja līdzīgi, nedaudz vairāk kļūdījās Konta un Sevastova uzreiz atguva breika deficītu, turklāt uzvarēja arī nākamajās divās izspēlēs, iegūstot 3-1 vadību. Zīmīgi, ka ceturtajā geimā pie breikbumbas Sevastovas sistā bumbiņa atsitās pret tīklu, bet tomēr pārlidoja pretinieces laukuma pusē.

Tomēr kopumā pirmajā setā laukumā dominēja servētājas un Konta pirmoreiz savu servi noturēja vien mača astotajā geimā. Nākamajā Sevastova veica trīs netveramās serves pēc kārtas un izservēja pirmo setu, triumfējot ar rezultātu 6-3.

Otrā seta ievadā servētājām veicās nedaudz labāk, tomēr trešajā geimā ar piekto breikbumbu Kontai izdevās lauzt Latvijas pretinieces servi. Tomēr uzreiz nākamajā geimā Sevastova atspēlējās un turpinājumā turpināja uzvarēt servētājas, rezultātam līdzīgi augot līdz pat izšķirošajiem seta brīžiem.

11.geimā Sevastova ieguva breikbumbu, kas reizē bija arī slēptā mačbumba, un pēc skaistas izspēles to arī realizēja, bet brīdi vēlāk izservēja maču, gūstot savu līdz šim lielāko uzvaru šogad.

“Man bija savs spēles plāns. Viņa ir lieliska spēlētāja, kura izdara lielu spiedienu, bet esmu priecīga, ka izdevās noturēt šo plānu,” pēc mača teica Sevastova, paužot, ka izdevies labi servēt. “Centīšos nākamajā spēlē uzvarēt vismaz vienu geimu pret Halepu.”

Sevastova ar joku pēcspēles intervijā atgādināja, ka savā iepriekšējā mačā pret Halepu, kas pērn bija Bukarestes WTA turnīra finālā, zaudēja ar rezultātu 0-6, 0-6.

Sevastova, kura WTA rangā ieņem 26.vietu, Štutgartes turnīra pirmajā kārtā otrdien sīvā cīņā ar 6-1, 4-6, 6-3 uzvarēja austrālieti Samantu Stosuru, kura rangā ir 18.pozīcijā. Latvijas tenisistei tā bija šosezon pirmā uzvara pret kādu no Top20 spēlētājām.

Tikmēr ar pirmā desmitnieka tenisistēm Sevastova iepriekšējo reizi bija tikusies šī gada Austrālijas atklātā čempionāta trešajā kārtām kad zaudēja spānietei Garvinjei Mugurusai, kura arī tobrīd bija tieši planētas septītā rakete. Savukārt uzvaru pār tik augstu esošu tenisisti viņa iepriekšējo reizi guva pērn rudenī ASV atklātajā čempionātā, uzvarot Mugurusu, kura tobrīd bija trešajā vietā pasaulē.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova ir nopelnījusi 100 WTA vienspēļu ranga punktus.

Tikmēr Konta, kura turnīrā bija izlikta ar sesto numuru, sacensības sāka trešdien, pirmajā mačā ar 7-6 (7:5), 3-6, 6-1 uzvarot japānieti Naomi Osaku, kura ir planētas 46.rakete.

Abas tenisistes savā starpā tikās ceturto reizi un Sevastova guva otro panākumu. Pērn Sevastovas un Kontas ceļi krustojās divas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Vispirms sev ļoti veiksmīgajā ASV atklātajā čempionātā Sevastova astotdaļfinālā uzvarēja ar 6-4 7-5, bet pašās gada beigās Konta Pekinas “Premier” turnīra pirmajā kārtā revanšējās ar 6-1, 6-1.

Sevastova šosezon piecos no deviņiem turnīriem zaudējusi pirmajā mačā, bet vēl vienā – otrajā. Tomēr pārējās trijās sacensībās Latvijas sportiste iekrājusi daudz ranga punktu – Austrālijas atklātajā čempionātā tika sasniegta trešā kārta, prestižajā Dubaijas WTA “Premier” turnīrā aizkļūts līdz pusfinālam, kamēr Čārlstonas “Premier” turnīrā sasniegts ceturtdaļfināls.

Sevastova turnīrā Štutgartē iepriekš spēlējusi tikai vienu reizi, kad 2011.gadā piedzīvoja zaudējumu pirmajā kārtā, bet pērn šajā nedēļā viņa zaudēja pirmajā kārtā sacensībās Rabātā.