Sports
Citi sporta veidi

Sevastova pirmo reizi karjerā pārvar Vimbldonas pirmo kārtu 0

EPA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien prestižā Vimbldonas čempionāta pirmās kārtas mačā ar 6-1, 7-6 (7:3) uzvarēja Kazahstānas tenisisti Jūliju Putincevu.

Sevastova piekto reizi spēlē Vimbldonas čempionāta pamatturnīrā, bet iepriekšējās četras reizes viņa apstājās pirmajā kārtā.
Sevastova rangā ieņem 19.pozīciju, bet turnīrā izlikta ar 18.numuru, kamēr Putinceva rangā atrodama 43.vietā.
Tikmēr ar 13.numuru izliktā “French Open” čempione Aļona Ostapenko nupat kā uzsākusi pirmās kārtas dueli ar baltkrievieti Aļaksandru Sasnoviču.

Sevastova maču iesāka ar “eisu”, arī turpinājumi droši servējot un panākot 1-0. Otrajā geimā liepājniece nonāca iedzinējos ar 0:30, taču uzvarēja nākamās četras izspēlēs un lauza pretinieces servi. Droša serve turpinājumā Latvijas otrajai raketei ļāva panākt jau 3-0, bet ceturtais geims ritēja līdzīgi kā otrais. Putinceva panāca 40:0, taču trīs reizes nespēja izservēt geimu, kamēr Sevastova ieguva breikbumbu, ko arī realizēja
Ar savu servi Latvijas tenisiste panāca jau pārliecinošu 5-0. Savukārt sesto geimu Putinceva iesāka ar dubultkļūdu, taču nosargāja savu servi un guva pirmo punktu mačā. Tiesa, nākamajā geimā Sevastova realizēja savu servi un uzvarēja setu ar 6-1.

Otro setu Sevastova iesāka uz viļņa, atkal droši nobreikojot Putincevu, taču krietni smagāks izvērtās otrais geims, kurā pēc 13 izspēlēm Sevastova pirmo reizi mačā zaudēja savu servi. Zaudējusi savu ritmu, Sevastova piekāpās arī nākamajos divos geimos un nonāca iedzinējos ar 1-3. Tomēr Latvijas tenisiste nepadevās un atgriezās spēlē, piektajā geimā nobreikojot Putincevu un turpinājumā realizējot savu servi, kas ļāva izlīdzināt rezultātu.
Turpinājumā Putinceva panāca 4-3, bet astotajā geimā Sevastova atspēlēja trīs breikbumbas, tomēr savu servi zaudēja, kas pretiniecei ļāva servēt par uzvaru setā. Tiesa, Sevastova neļāva Kazahstānas tenisistei realizēt savu servi un panāca 4-5. Desmitajā geimā Putinceva sāka nervozēt un emocijas guva virsroku, kas nospēlēja par labu Sevastovai, kura no 0:40 atspēlēja trīs setbumbas un panāca neizšķirtu 5-5.

Saistītie raksti

Tāpat Sevastova nodemonstrēja raksturu arī nākamajā geimā, no 15:40 panākdama “vienādi”, taču Putinceva nosargāja savu servi. Tiesa, arī Sevastova realizēja savu servi, turklāt to izdarīja “tīri”, līdz ar to seta uzvarētāja bija jānoskaidro taibreikā. Sevastova taibreiku iesāka ar nobreikotu servi, kas vēlāk ļāva panākt 3:0. Lai gan Putinceva panāca neizšķirtu, Sevastova uzvarēja nākamās četras izspēles un taibreiku vinnēja ar 7:3, tādējādi triumfēdama arī mačā.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Sevastova nopelnījusi 70 WTA ranga punktus.
Sevastova otrajā kārtā spēkosies ar mājinieci Heteri Vatsoni, kura WTA rangā ieņem 102.pozīciju. Vatsone pirmajā kārtā ar 6-1, 7-6 (7:5) pārspēja Beļģiju pārstāvošo ukrainieti Marinu Zaņevsku.

LA.lv