Sports
Citi sporta veidi

Sevastova pirms Monreālas turnīra pakāpjas WTA rangā0

LETA

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, pakāpusies par vienu vietu un tagad ieņem 19.pozīciju.

Latvijas tenisiste pirmdien uzsāks Monreālas WTA “Premier” sērijas turnīru, kur pirmajā kārtā tiksies ar serbieti Aleksandru Kruniču, kuru šosezon jau divas reizes ir pārspējusi un kura planētas rangā ir 49.vietā.

Sevastova jūlija beigās traumas dēļ bija spiesta izstāties no Maskavas WTA “International” sērijas turnīra, kur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, ko gan nemaz neaizvadīja.

Jūlijā Sevastova triumfēja Bukarestes WTA “International” turnīrā, kas viņai ļāva atgriezties pasaules ranga labāko divdesmitniekā.

Tikmēr Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko pasaules rangā saglabājusi 11.vietu, ko viņa ieņem jau ceturto nedēļu pēc kārtas. Arī viņa iecerējusi piedalīties Monreālas turnīrā, kur pirmajā kārtā spēkosies ar Lielbritānijas pārstāvi Johannu Kontu.

Ostapenko šis būs pirmais turnīrs kopš Vimbldonas čempionāta, kur viņa aizkļuva līdz pusfinālam.

Ostapenko vēl maija beigās bija pasaules ranga piektā rakete (Latvijas rekords), tomēr tenisistei neizdevās aizstāvēt Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas godu, tāpēc viņa zaudēja vietu planētas pirmajā desmitniekā un atkāpās uz 12.vietu, bet pēc Vimbldonas čempionāta pusfināla sasniegšanas vienu pozīciju atguva.

Viņa starp pirmajām desmit tenisistēm bija kopš pagājušā gada septembra.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā atguvusi astoņas pozīcijas un tagad ieņem 278.vietu, bet 17 gadus vecā Daniela Vismane atkāpusies uzreiz par 38 vietām uz 641.pozīciju, tādējādi vairs neatrodoties savā rekordpozīcijā.

Saistītie raksti

Tikmēr Alise Čerņecka par astoņām vietām pakāpusies uz 1018.pozīciju, bet Irina Ļapustina ir 1140.pozīcijā, zaudējot vienu vietu.

Pasaules ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas. Līderpozīcijā kārtējo nedēļu atrodas Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja, rumāniete Simona Halepa, pirmās raketes godā atgriežoties februāra beigās. Viņa no pirmās vietas atkāpās pēc Austrālijas atklātā čempionāta fināla, kurā piekāpās Dānijas pārstāvei Karolīnai Vozņackai, kura uz četrām nedēļām kļuva par ranga līderi, bet šobrīd joprojām atrodama otrajā pozīcijā.

LA.lv