EPA/Scanpix

Sevastova sasniedz Čārlstonas turnīra ceturtdaļfinālu 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien Čārlstonas WTA “Premier” sērijas turnīra trešās kārtas jeb astotdaļfināla mačā ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja austrālieti Ešliju Bārtiju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Par iekļūšanu šī turnīra ceturtdaļfinālā Sevastova nopelnījusi 100 WTA ranga punktus.

Sevastova maču iesāka pārliecinoši, atņemot Bārtijai divas serves, kurās pretiniece netika galā ar kļūdām un uzvarēja tikai vienu izspēli. Tiesa, Latvijas tenisiste turpinājumā zaudēja savas nākamās divas serves, kas austrālietei ļāva panākt neizšķirtu. Septītajā geimā liepājniece nonāca vadībā ar 40:0 un neizmantoja divas breikbumbas, tomēr vēlreiz lauza pretinieces servi un atguva vadību. Nākamo geimo viņa uzvarēja “tīri”, turpinājumā vēlreiz nobreikojot Bārtiju un setā uzvarot ar 6-3.

Otrā seta pirmajos deviņos geimos uzvarēja servētājas, trešajā geimā Sevastovai atspēlējot vienu breikbumbu. Pirmais breiks otrajā setā bija desmitajā geimā, kurā Sevastova atņēma pretinieces servi un panāca 6-4, nodrošinādama uzvaru arī mačā.

Ceturtdaļfinālā Sevastova tiksies ar krievieti Jeļenu Vesņinu (WTA 42.) vai čehieti Kristīnu Plīškovu (WTA 77.).

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, būdama izlikta ar astoto numuru, Sevastovai pirmā kārta bija brīva, bet otrajā viņa trešdien smagā trīs setu cīņā 7-5, 6-7 (5:7), 6-1 uzvarēja pasaules ranga 142.vietā esošo amerikānieti Karolīni Doulhaidu, kura šo turnīru sāka vēl no kvalifikācijas.

Tikmēr ar devīto numuru izliktā Bārtija pirmās kārtas cīņā ar 6-3, 6-2 sagrāva pasaules 85.raketi Sofiju Keninu no ASV, kamēr otrajā kārtā viņa ar 4-6, 6-3, 6-2 uzvarēja WTA ranga 61.pozīcijas īpašnieci Tatjanu Mariju no Vācijas.

Sevastova pasaules rangā šobrīd atrodama 16.vietā, kamēr Bārtija ir divas pozīcijas zemāk.

Sevastova ar Bārtiju līdz šim savas karjeras laikā nebija spēkojusies.