Sports

Sevastova sasniedz kvalifikācijas pēdējo kārtu Dohā 0

Foto-LETA/AFP

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova piektdien ar uzvaru sāka Dohā notiekošā WTA “Premier” sērijas turnīra kvalifikācijas sacensības.
Kvalifikācijā ar piekto numuru izliktā tenisiste, kura pašlaik WTA rangā atrodama 95.pozīcijā, pirmajā kārtā ar 6-4, 6-2 apspēlēja Danielu Hantuhovu no Slovākijas, kura šobrīd pasaules rangā ir tikai 149.vietā.
Mača ievadā Sevastova divreiz lauza Hantuhovas servi, izvirzoties vadībā ar 3-0. Kaut slovākiete uzreiz vienu breiku atspēlēja, atlikušajos seta geimos uzvarēja servētājas, kas Sevastovai ļāva gūt uzvaru. Tiesa, cīņa bija sīva un, piemēram, desmitajā geimā vien Sevastova aizstāvēja trīs breikbumbas.
Otrajā setā servētājas darbojās daudz pārliecinošāk un savas serves geimos Sevastova nedeva pretiniecei nevienu breikbumbas iespēju, bet pati slovākieti nobreikoja piektajā un pēc tam arī septītajā geimā, izcīnot uzvaru.
Kvalifikācijas pirmās kārtas pārvarēšana Latvijas tenisistei devusi 20 WTA ranga punktus.
Lai sasniegtu pamatturnīru, nepieciešams pārvarēt divas kvalifikācijas kārtas. Izšķirošajā mačā Sevastova tiksies ar Sesilu Karatančevu no Kazahstānas, kura pašlaik WTA rangā ir 114.pozīcijā un izlikta ar 14.numuru, vai rangā neesošo mājinieci Ollu Muradu.
Dohas turnīrā piedalīsies arī vēl viena Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko, kura jau automātiski iekļuvusi pamatturnīrā.
Kā zināms, pagājušajā nedēļā Sevastova sasniedza Taivānā notikušā Gaosjunas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu, bet pēc tam nedēļas nogalē piedalījās Dubaijas WTA “Premier” turnīra kvalifikācijā, kurā zaudēja jau pirmajā mačā.
Šosezon Sevastova vēl nav uzvarējusi nevienu ranga pirmajā simtniekā esošu tenisisti.

LA.lv