Reuters/LETA. A. Sevastova

Sevastova sasniedz US Open ceturtdaļfinālu 2

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova pirmdien izcīnīja uzvaru sezonas noslēdzošā “Grand Slam” turnīra – ASV atklātā čempionāta – ceturtajā kārtā jeb astotdaļfinālā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Sevastova, kura pasaules rangā atrodas 18.vietā, bet ASV atklātajā čempionātā viņa izlikta ar 19.numuru, ar rezultātu 6-3, 1-6, 6-0 pārspēja pasaules rangā septītajā vietā esošo ukrainieti Jeļinu Svitoļinu.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Sevastova nopelnījusi 430 WTA vienspēļu ranga punktus.

Ceturtdaļfinālu šajā turnīrā viņa sasniegusi trešo gadu pēc kārtas.

Tajā viņa tiksies ar pērnā gada čempioni Sloeinu Stīvensu no ASV, kura ir planētas trešā rakete. Stīvensa astotdaļfināla mačā ar rezultātu 6-3, 6-3 pārspēja Beļģijas tenisisti Elisu Mertensu, kura rangā ir 15.vietā,

Sevastova aizvadīja veiksmīgu spēles pirmo setu. Jau pirmajā geimā viņa nobreikoja savu pretinieci, bet turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā. Rezultātam esot 5-3, Svitoļina vēlreiz kļūdījās savā servē un atzina Sevastovas pārākumu.

Savukārt otrais sets bija pilnīgi pretējs. Sevastova tika nobreikota pirmajā geimā, kam sekoja neveiksmīgs seta turpinājums. Svitoļina izvirzījās vadībā ar 2-1 un uzvarēja nākamos četrus geimus pēc kārtas, divreiz nobreikojot Latvijas tenisisti.

Izšķirošajā spēles setā Sevastova demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, nezaudējot nevienu geimu un atstājot ukrainieti “sausā”. Teicams pēdējais sets un uzvara ar 6-0 ļāva Sevastovai trešo reizi karjerā sasniegt ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu.

Abas sportistes līdz šai spēlei bija tikušās vienreiz, kad 2013.gadā Kali “WTA 125” turnīrā Kolumbijā ar 6-3, 7-6 (7-5) uzvaru svinēja Svitoļina.

Šī gada ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā Sevastova ar 6-2, 2-6, 6-3 apspēlēja horvātieti Donnu Vekiču, kura WTA rangā ieņem 41.pozīciju, bet otrajā ar 6-3, 6-1 pārspēja talantīgo mājinieci Klēru Liu, kura ir planētas 158.rakete, bet šajā turnīrā startēja ar īpašo ielūgumu jeb “wild card”. Savukārt trešajā kārtā Sevastova ar 4-6, 6-1, 6-2 pārspēja Krievijas sportisti Jekaterinu Makarovu, kura rangā ir 45.vietā.

Savukārt 23 gadus vecā Svitoļina piektdien trešajā kārtā ar rezultātu 6-4, 6-4 pārspēja ķīnieti Vanu Cjanu, kura savukārt reitingā atrodama 52.pozīcijā.

Ukrainiete karjeras laikā izcīnījusi 11 WTA titulus, šosezon triumfējot arī Brisbenas, Dubaijas un Romas WTA “Premier” turnīros. Ar pieciem tituliem Svitoļina pērn bija uzvarām bagātākā tenisiste WTA tūrē. Pirms tam viņa kopā bija guvusi tikai četrus titulus un visi tie bija zemākajā “International” līmenī.

Junioru vecumā Svitoļina vēl tikai 15 gadu vecumā uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā meitenēm, bet 2012.gadā spēlēja Vimbldonas junioru finālā, kurā piekāpās kanādietei Eižēnijai Bušārai. Tas bija divus gadus pirms šajās pat sacensībās triumfēja Aļona Ostapenko.

Karjeras laikā ukrainiete ne reizi nav uzvarējusi “Grand Slam” turnīros, šogad atkārtojot labāko sniegumu ASV atklātajā čempionātā un iekļūstot ceturtajā kārtā. Līdzīgs panākums viņai izdevās arī pērn.

Savukārt Sevastova šosezon tikusi pie viena WTA titula, jo jūlijā viņa bija labākā sacensībās Bukarestē, iegūstot karjerā trešo pasaules tūres trofeju. Tāpat viņa jūnijā spēlēja finālā Maljorkā, kur pērn izcīnīja titulu.

Šosezon Latvijas tenisiste izcīnījusi 33 uzvaras un cietusi 15 zaudējumus. Tāpat pēdējos divos gados ASV atklātajā čempionātā viņai klājies diezgan sekmīgi, jo Sevastova spējusi aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam.

Sevastova sasniegusi arī dubultspēļu astotdaļfinālu, jo duetā ar Krievijas sportisti Anastasiju Pavļučenkovu otrās kārtas cīņā ar 4-6, 7-6 (7:1), 7-6 (7:4) uzvarēja Viktoriju Kužmovu un Magdalēnu Ribārikovu no Slovākijas.

Savukārt Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko šī paša turnīra trešās kārtas mačā ar rezultātu 3-6, 2-6 piekāpās slavenajai Krievijas tenisistei Marijai Šarapovai. Ostapenko WTA rangā ieņem desmito vietu un ar tādu pašu numuru bija izlikta arī turnīrā, kamēr Šarapova ir pasaules ranga 22.vietas īpašniece.

Ostapenko piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, taču piedzīvoja zaudējumu pirmajā kārtā.

Savukārt Latvijas labākais vīriešu tenisists Ernests Gulbis cieta zaudējumu šī turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā un nekvalificējās pamatturnīram.

ASV atklātais čempionāts ir sezonas noslēdzošais “Grand Slam” turnīrs, tam risinoties līdz 9.septembrim.