AFP/Scanpix

Sevastova sezonas pirmajā turnīrā sasniedz pusfinālu 0

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien Austrālijas notiekošā Brisbenas WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ar 6-2, 6-4 uzvarēja serbieti Aleksandru Kruniču.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Par iekļūšanu pusfinālā Sevastova nopelnījusi 185 WTA ranga punktus, kas viņai nākamnedēļ pasaules rangā ļaus pakāpties par vienu vietu un ieņemt 15.pozīciju, kas ir sportistes atkārtots rekords.

Pusfinālā Latvijas pārstāve tiksies ar pasaules 88.raketi Aļaksandru Sasnoviču no Baltkrievijas, kura savā ceturtdaļfināla cīņā ar 3-6, 6-2, 6-3 uzveica francūzieti Alizē Kornē (WTA 38.)

Abas tenisistes šo maču sāka ļoti līdzvērtīgi, pirmajos geimos nevienai netiekot pie breika. Pirmā pie breikbumbām piektajā geimā tika Kruniča, kura gan nespēja izmantot trīs iespējas lauzt Sevastovas servi. Uzreiz nākamajā geimā arī Latvijas tenisiste tika pie savas pirmās breikbumbas, ko arī izmantoja.
Pirmā seta turpinājumā iniciatīva bija pārgājusi Sevastovas pusē, kura astotajā geimā ieguva vēl vienu breikbumbu, turklāt vēlreiz to izmantoja un noslēdza pirmo setu ar 6-2. Latvijas sportiste pirmo setu beidza ar četriem uzvarētiem geimiem pēc kārtas.

Otrā seta sākumā Kruniča gan bija atguvusies, jo Sevastovai izrādīja krietni sīvāku pretestību. Pirmie divi otrā seta geimi bija bagāti ar garām izspēlēm, abām sportistēm cīnoties ļoti sīvi. Pirmajā geimā Kruniča ieguva divas breikbumbas, bet nevienu no tām nepārvērta breikā, kamēr nākamajā geimā jau Sevastova neizmantoja trīs iespējas lauzt pretinieces servi.

Tomēr pie breika Sevastova tika ceturtajā geimā, pārliecinoši laužot serbietes servi, jo neļāva viņai uzvarēt nevienā izspēlē. Kruniča gan nepadevās, jo nākamajā geimā pirmo reizi ieguva breiku, izmantojot vienu no divām breikbumbām, bet pēc viņa panāca neizšķirtu 3-3. Arī turpinājumā starp abām sportistēm bija līdzvērtīga un aizraujoša cīņa, kā rezultātā nākamajos divos savas serves geimos Sevastova tikai ar pūlēm izvairījās no punkta zaudēšanas.
Desmitajā geimā Kruniča servēja par palikšanu spēlē, tomēr šoreiz pievīla psiholoģiskais spiediens, jo viņa pieļāva kļūdas, kas Sevastovai ļāva lauzt serbietes servi un otrajā setā uzvarēt ar 6-4, triumfējot arī visā mačā.

Sevastova pasaules rangā pašlaik atrodama 16.pozīcijā, kamēr 24 gadus vecā Kruniča, kura dzimusi Maskavā, ir planētas 53.rakete.

Abām šī bija jau sestā savstarpējā tikšanās reize, katrai tagad uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Pērn tenisistes savā starpā neaizvadīja nevienu spēli, lai gan 2016.gadā viņas spēkojās pat trīs reizes. Beidzamā cīņa bija 2016.gada pavasarī Marokā, kad Rabātas WTA “International” sērijas turnīra pirmajā kārtā Sevastova piedzīvoja neveiksmi ar 3-6, 2-6.

Savā jaunās sezonas pirmajā mačā Sevastova svētdien ar rezultātu 6-1, 6-3 pārspēja titulēto austrālieti Samantu Stosuru, kura WTA rangā ieņem 41.vietu, bet otrdien otrajā kārtā ar rezultātu 6-2, 6-1 uzvarēja pasaules 37.raketi Soranu Kirstju no Rumānijas.
Sevastovai WTA tūrē šis ir labākais sezonas sākums kopš 2011.gada, kad viņa pie trim uzvarām tika Austrālijas atklātajā čempionātā.