Sevastova spraigā cīņā pieveic spēcīgo čehieti Plīškovu 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Maskavas WTA “Premier” sērijas sacensību vienspēļu pamatturnīra otrās kārtas mačā trešdien ar 6-3, 7-6 (12:10) pārspēja spēcīgo čehieti Karolīnu Plīškovu.
Abas tenisistes cīņu iesāka līdzvērtīgā duelī, taču pirmajā geimā Čehijas sportiste tika pie divām breikbumbām, ko gan neizmantoja. Nevienai no sportistēm tuvāko geimu laikā neizdevās lauzt spēles gaitu, taču pirmā to paveica Sevastova, kura astotajā geimā bija pārāka pie Plīškovas serves un pēcāk izcīnīja uzvaru arī setā ar 6-3.
Jau nākamā seta otrajā geimā Sevastova zaudēja punktu pie savas serves, nonākot iedzinējos ar 0-2. Tiesa, Latvijas pārstāve zaudēto atguva uzreiz sekojošajā geimā, kas viņai ļāva panākt izlīdzinājumu. Seta turpinājums aizritēja līdzvērtīgā cīņā, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā. Lai gan tā sākumā Sevastova nonāca iedzinējos ar 0:2 un 1:3, viņa spēja atspēlēties un arī izvirzīties vadībā ar 4:3. Abas tenisistes turpināja līdzvērtīgu spēkošanos, turklāt pēc tam Plīškova pārņēma vadību, kuru gan nenosargāja, Sevastovai tiekot pie mačbumbas (8:7). Arī šoreiz Čehijas sportiste atspēlējās, bet Latvijas pārstāve atkal izcīnīja mačbumbu, taču pēc tam vēlreiz nespēja to izmantot. Uzreiz pēc tam viņa paveica to vēlreiz un ar savu servi uzvarēja taibreikā ar 12:10.
Lai gan Plīškova ir pazīstama kā viena no tūres spēcīgākajām servētājām, Sevastova šajā mačā bija pārāka arī eisu ziņā – seši pret trim.
Maskavas turnīra ceturtdaļfināla sasniegšana Sevastovai nākamās nedēļas pasaules rangā ļaus pietuvoties labāko simtniekam.
Kā zināms, pirmajā kārtā Sevastova, kas šobrīd ir 134.rakete pasaulē, otrdien ar 7-6 (7:2) 6-4 uzvarēja Olgu Govorcovu no Baltkrievijas, kura WTA rangā atrodama 70.vietā.
Savukārt Plīškova pirmās kārtas spēli aizvadīja pašā otrdienas vakarā, ar 6-4, 5-7, 7-6 (9:7) vairāk nekā divas ar pusi stundas ilgā cīņā pieveicot Aleksandru Dulgeru no Rumānijas un atspēlējot arī divas mačbumbas.
Pašlaik Plīškova WTA rangā ieņem ļoti augsto 15.vietu, bet turnīrā bija izlikta ar sesto numuru. Zīmīgi, ka Govorcova jau bija rangā augstāk esošā tenisiste, ko Sevastova uzveikusi pēc karjeras atsākšanas, bet tagad viņa šo rezultātu var ievērojami uzlabot.
Sevastova pasaules ranga pirmā divdesmitnieka spēlētājām nebija sacentusies kopš 2013.gada, bet kopumā viņa karjeras laikā izcīnījusi tikai četras uzvaras pār “Top 20” tenisistēm.
Ceturtdaļfinālā Sevastova tiksies ar pieredzējušo krievieti Svetlanu Kuzņecovu vai čehieti Klāru Koukalovu, kura pēc kvalifikācijas pārvarēšanas pēc veiksmīgas izlozes tika pie brīvas pirmās pamatturnīra kārtas.