Sevastova trešo gadu pēc kārtas sasniedz Maljorkas turnīra finālu 0

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova sestdien guva uzvaru Maljorkas WTA “International” sērijas turīra pusfinālā, trešo gadu pēc kārtas sasniedzot šo sacensību finālu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Sevastova sestdien pusfināla cīņā ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-1 uzvarēja austrālieti Samantu Stosuru.

Pērn Sevastova kļuva par šī turnīra uzvarētāju, izcīnot savu otro WTA turnīru uzvarētājas titulu karjerā, bet aizpērn viņa Maljorkā izšķirošajā spēlē zaudēja.

Par fināla sasniegšanu Sevastova, kura turnīrā izlikta ar trešo numuru, nopelnījusi 180 WTA ranga punktus, kas viņai gan negarantē palikšanu ranga labāko divdesmitniekā. Tiesa, svētdien uzvarot finālā, Latvijas tenisiste saglabās savu 20.pozīciju.

Finālā Sevastova tiksies ar vācieti Tatjanu Mariju, kura rangā ir 79.vietā. Vācijas tenisiste sestdien otrā pusfinālā ar 6-2, 2-6, 6-4 uzvarēja ranga 91.vietā esošo ASV tenisisti Sofiju Keninu.

Latvijas tenisistei spēle ar Stosuru sākumā bija grūta. Sevastova pirmā tika pie breika pārsvara, trešajā geimā panākot 2-1 savā labā. Tiesa, jau nākamajā geimā Sevastova nespēja noturēt savu servi, Stosurai panākot izlīdzinājumu. Tas pats atkārtojās septītajā un astotajā geimā, Sevastovai atkal nobreikojot pretinieci, bet tūdaļ pat arī pārsvaru zaudējot.

Nākamjos četros geimos labākas bija servētājas, bet taibreikā krietni pārāka bija Latvijas tenisiste, kura uzvarēja pirmajās sešās izspēlēs, pēc brīža panākot arī vadību visā mačā.

Savukārt otrajā setā kortā jau dominēja Sevastova, kura otrajā geimā lauza pretinieces servi, pēc tam panākot 3-0. Vēl vienu breika iespēju Sevastova izmantoja sestajā geimā, pēc tam svinot pārliecinošu uzvaru setā, kā arī visā mačā.

Sevastova, kura ir planētas 20.rakete, pirmās kārtas cīņā otrdien ar rezultātu 6-3, 6-3 uzvarēja ranga 58.vietā esošo Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu. Zīmīgi, ka Latvijas tenisiste krievieti pieveica pirmo reizi četros savstarpējos mačos.

Savukārt otrās kārtas cīņā Sevastova pēc smaga sākumā, ar 1-6, 6-3, 6-1 uzveica ranga 140.raketi Antoniju Lotneri no Vācijas. Tikmēr piektdien ceturtdaļfinālā Latvijas sportiste ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-1 uzveica Austrāliju pārstāvošo horvātieti Ajlu Tomljanoviču, kura profesionālajā rangā ieņem 72.pozīciju.

Tikmēr 98.vietā esošā Stosura turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 6-2, 7-5 apspēlēja 104.vietā esošo Čehijas tenisisti Marketu Vondroušovu, bet otrajā kārtā austrāliete ar rezultātu 6-3, 6-4 uzveica spānieti Laru Arruavarrenu, kura profesionālajā rangā atrodas 80.pozīcijā.

Savukārt ceturtdaļfinālā Stosura ar rezultātu 6-4, 6-2 sagrāva amerikānieti Elisoni Riski, kura rangā ieņem 61.vietu.

Sevastova ar Stosuru tikās sesto reizi karjerā, Latvijas tenisistei izcīnot ceturto panākumu.

Šosezon 34 gadus vecā Stosura labākos turnīrus aizvadījusi Francijas pilsētā Strasbūrā un Čehijas pilsētā Prāgā, aizkļūstot līdz ceturtdaļfināliem.

Līdzšinējā karjerā Stosura vienreiz ir kļuvusi par “Grand Slam” uzvarētāju, triumfējot ASV atklātā čempionāta vienspēļu turnīrā 2011.gadā. Tāpat viņa ir spēlējusi Francijas atklātā čempionāta finālā 2010.gadā, bet 2011.gadā sportiste sasniedza WTA ranga ceturto vietu, kas ir viņas karjeras augstākais punkts.

Savukārt 2006.gadā austrāliete ir bijusi līderpozīcijā WTA dubultspēļu rangā.

Pērn Sevastova kļuva par Maljorkas turnīra čempioni, finālā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarot vācieti Jūliju Gērgesu un iegūstot savu otro WTA titulu karjerā.

Savas karjeras pirmo titulu Sevastova guva vēl pirms pārus gadu pauzes no profesionālā tenisa, kad 2010.gadā viņa bija labākā Portugāles pilsētā Ešturīlā notikušajās sacensībās.

Sevastovai šis ir pirmais turnīrs kopš maija beigām, kad viņa Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ar 6-4, 1-6, 3-6 zaudēja Marianai Dukē-Marinjo no Kolumbijas. Latvijas tenisiste aprīlī sasniedza Čārsltonas WTA “Premier” turnīra pusfinālu, tomēr kopš tā laika ar skaļiem panākumiem nav izcēlusies.

Vēl Sevastova šosezon sasniedza pusfinālu gada pirmajā turnīrā Brisbenā.

Pērn par uzvaru Maljorkas turnīrā Sevastova saņēma 280 WTA ranga punktus, kuru neaizstāvēšanas gadījumā viņa var izkrist no pasaules ranga labāko divdesmitnieka.