Sevastova trešo reizi karjerā sasniedz WTA turnīra pusfinālu 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien izcīnīja uzvaru Brazīlijā notiekošā Florjanopolisas WTA “International” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā, kāda WTA turnīra labāko četrinieku sasniedzot vien trešo reizi karjerā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Aizvadītajā mačā WTA ranga 188.vietā esošā Sevastova ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-4 uzvarēja spānieti Mariju Terēzu Torro-Floru, kura pasaules rangā atrodama 157.pozīcijā.

Kaut mačs sākās saspringtā cīņā, pirmajos divos geimos izdevās uzvarēt Torro-Florai. Sevastova panāca 3-3, tomēr nākamais geims bija pirmais, kurā kāda tenisiste uzvarēja “sausā”, un spāniete atguva vadību, bet vēl pēc brīža arī izvirzījās vadībā ar 5-3. Devītajā geimā Sevastova atspēlēja arī vienu setbumbu un atkal lauza pretinieces servi, bet pēc tam atlikušajos geimos pārliecinoši uzvarēja servētāja, un seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā.

Papildu geimā pirmajās septiņās izspēlēs uzvarēja servētāja, bet pirmo minibreiku ieguva Sevastova, izvirzoties vadībā ar 5:3. Šādu iespēju noslēgt setu viņa no rokām vairs neizlaida, uzvarot ar 7-6 (7:4).

Otro setu Sevastova sāka ļoti pārliecinoši un nepilnās 20 minūtēs izvirzījās vadībā ar 4-0, tomēr ilgā piektajā setā Torro-Flora ar ceturto breikbumbu lauza Latvijas sportistes servi, bet pēc tam uzvarēja vēl trijos geimos pēc kārtas. Seta beigās gan Sevastova nospēlēja pārliecinoši, svinot uzvaru ar 6-4 un sasniedzot pusfinālu.

Līdz ar to Sevastova sev jau garantējusi 110 WTA ranga punktus, kas ir pārliecinoši lielākais skaits, ko viņa vienā turnīrā izcīnījusi kopš atgriešanās sportā.

Pusfinālā Sevastova sacentīsies ar brazīlieti Telianu Pereiru, kura izlikta ar ceturto numuru, vai sacensību septīto raketi Lauru Sīgemundu no Vācijas. WTA pusfinālā viņa līdz šim spēlējusi vien divas reizes, šajos mačos gūstot vienu uzvaru.

Kā zināms, Sevastova pirmās kārtas cīņā otrdien ar rezultātu 6-1, 6-4 uzvarēja amerikānieti Luisu Čiriko, izcīnot pirmo panākumu WTA mačos kopš šī gada sākumā veiktās atgriešanās sportā. Viņas pirmā pretiniece bija izlikta ar sesto numuru un pasaules rangā atrodama 125.vietā.

Savukārt dienu vēlāk Latvijas tenisiste ar 7-6 (7:4), 4-6, 6-4 saspringtā cīņā uzveica Paragvajas tenisisti Veroniku Kepedi Roigu, kura rangā atrodama 150.pozīcijā. Mačs ilga vairāk nekā divas ar pusi stundas.

Kā zināms, WTA turnīrā, kas risinās māla seguma kortos, viņa ceturtdaļfinālu sasniedza pirmoreiz kopš 2010.gada vasaras. Pirms ceturtdienas mača Sevastova bija zaudējusi astoņos WTA ceturtdaļfināla mačos pēc kārtas.

Šis Sevastova ir otrais WTA pamatturnīrs kopš 2013.gada sākuma, un šoreiz gūtas pirmās uzvaras. Arī WTA sacensību ceturtdaļfinālā viņa iepriekšējo reizi spēlēja 2013.gadā, tomēr uz māla seguma tas nav noticis kopš 2010.gada Bādgašteinas sacensībām.

Arī iepriekšējie abi WTA pusfināli sasniegti 2010.gadā turnīros Monterejā un Eštorilā.