Anastasija Sevastova

Sevastova trīs setu cīņā sasniedz Kremļa kausa pusfinālu 0

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastija Sevastova ceturtdien izcīnīja uzvaru Kremļa kausa jeb Maskavas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālā, sasniedzot pusfinālu.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Sevastova, kura WTA rangā ieņem savu rekordaugsto 11.vietu un turnīrā izlikta ar piekto numuru, ar 4-6, 7-5, 6-3 apspēlēja Krievijas tenisisti Veru Zvonarjovu, kura atrodama 161.pozīcijā.

Par šī turnīra pusfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 185 WTA ranga punktus.

Pusfinālā Sevastova tiksies ar tunisieti Onsu Žabēru, kura reitingā ieņem 101.pozīciju. Žabēra ceturtdaļfinālā ar rezultātu 7-5, 6-1 pārspēja ranga 21.numuru un Igaunijas pirmo raketi Aneti Kontaveitu.

Pirmajos sešos geimos uzvarēja servētājas, bet pirmais lūzuma brīdis bija septītajā geimā, kurā Sevastova pēc trīs breikbumbu neizmantošanas tomēr nobreikoja pretinieci. Tiesa, jau nākamajā geimā Zvonarjova revanšējās un panāca izlīdzinājumu 4-4. Turpinājumā Sevastova zaudēja arī savu nākamo servi, setā piekāpdamās ar 4-6.

Otro setu Sevastova iesāka ar breiku, taču šoreiz neļāva pretiniecei revanšēties, jo nākamajā setā atspēlēja vienu breikbumbu un nosargāja savu servi. Tāpat Zvonarjovas breikbumba tika neitralizēt arī sestajā geimā. Tiesa, turpinājumā pašai Sevastovai neizdevās izmantot vienu savu breikbumbu.

Tuvojoties seta beigām, Krievijas tenisiste atguva enerģiju un desmitajā geimā atņēma Sevastovai servi, liepājniecei uzvarot tikai vienu izspēli. Tiesa, Latvijas pirmā rakete uz to atbildēja ar “tīru” breiku un ieguva tiesības servēt par uzvaru setā. To viņa izmantoja teicami un setā guva virsroku ar 7-5.

Sevastova pirmajos divos setos izpildīja trīs “eisus”, kamēr pretiniecei bija viena netveramā serve. Sevastova šajā mačā pieļāvusi vienu dubultkļūdu, bet Zvonarjovai tādas ir piecas.

Noslēdzošo setu Sevastova sāka ar diviem uzvarētiem geimiem pēc kārtas, panākot 2-0, taču rezultāts mača turpinājumā kļuva jau 3-3. Pēc tam spēcīgāka izrādījās Sevastova, uzvarot visos atlikušajos geimos un divreiz nobreikojot pretinieci, kas ļāva sasniegt nākamo turnīra kārtu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Sevastova pirmajā kārtā ar 4-6, 7-5, 6-3 pārspēja slovākieti Magdalēnu Ribārikovu, kura ir planētas 39.rakete, bet otrajā kārtā ar 7-5, 4-6, 6-4 uzvarēja Kazahstānas pārstāvi Jūliju Putincevu, kura planētas rangā atrodama 48.vietā.