Sports
Citi sporta veidi

Sevastova zaudē Tunisijas tenisistei Žabērai Kremļa kausa pusfinālā0


Anastasija Sevastova Kremļa kausa izcīņā.
Anastasija Sevastova Kremļa kausa izcīņā.
Foto: EPA/LETA

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova piektdien cieta zaudējumu Kremļa kausa jeb Maskavas WTA “Premier” turnīra pusfinālā.

Pasaules ranga 11.vietas īpašniece Sevastova, kura turnīrā bija izlikta ar piekto numuru, cīņā par vietu finālā ar 3-6, 6-3, 3-6 zaudēja Tunisijas pārstāvei Onsai Žabērai, kura ir planētas 101.rakete. Žabēra ir pirmā Tunisijas tenisiste, kura kādā WTA turnīrā iekļuvusi finālā.

Par iekļūšanu šī turnīra pusfinālā Sevastova nopelnīja 180 WTA ranga punktus, kas viņai nākamajā nedēļā pirmo reizi karjerā varētu ļaut sasniegt pasaules ranga pirmo desmitnieku.

Sevastovai šis mačs sākās veiksmīgi, jo viņa grūtā cīņā pirmajā geimā spēja lauzt pretinieces servi. Tiesa, Žabēra spēlēja agresīvāk un jau nākamajā geimā viņa breiku atspēlēja, neļaujot Latvijas pirmajai raketei uzvarēt pat vienā izspēlē. Turpinājumā laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, tomēr neliela iniciatīva piederēja Tunisijas tenisistei, kura sestajā geimā vēlreiz lauza Sevastovas servi, pēc tam setu uzvarot ar 6-3.

Otrajā setā Sevastova spēlēja pārliecinošāk, lai gan vēl pirmajā geimā Žabēra neizmantoja divas breikbumbas. Pēcāk Latvijas tenisiste pretiniecei vairs neļāva tikt ne pie vienas breika iespējas, kamēr pati Žabēru nobreikoja sestajā geimā, kas ļāva setu noslēgt ar 6-3.

Sevastova iepriekš spēlēs, kurās bija nepieciešami trīs seti, bija uzvarējusi 11 reizes pēc kārtas, tomēr šoreiz sēriju turpināt neizdevās. Izšķirošais sets sākās cerīgi, jo jau pirmajā geimā Sevastova nobreikoja pretinieci, ļaujot viņai uzvarēt tikai vienā izspēlē, tomēr uzreiz pēc tam Žabēra atbildēja tieši ar to pašu. Sevastova vēlreiz tika pie breika pārsvara, tobrīd panākot 3-2 savā labā, taču uzreiz pēc tam cīņas gaita kardināli mainījās, jo Žabēra divas reizes pēc kārtas lauza Sevastovas servi un guva četrus punktus pēc kārtas, triumfējot trešajā setā un visā mačā.

Līdz ar to Žabēra iekļuva Maskavas turnīra finālā, kur tiksies ar sacensību sesto numuru Darju Kasatkinu no Krievijas (WTA 14.) vai britu tenisisti Johannu Kontu (WTA 44.).

Ja finālā iekļūs Konta, Sevastova nākamajā nedēļā iekļūs pasaules ranga pirmajā desmitniekā.

Saistītie raksti

Pateicoties veiksmīgajam sniegumam sezonas izskaņā, Sevastova ir nodrošinājusi sev rezervistes statusu WTA sezonas noslēguma turnīrā, kas nākamajā nedēļā norisināsies Singapūrā.

Sevastova šosezon izcīnījusi 42 uzvaras un cietusi 18 zaudējumus, kamēr Žabēra tikusi pie 26 panākumiem un 23 reizes cietusi neveiksmes.

LA.lv