AFP/Scanpix

Sevastovai karjeras rekords un izstāšanās; Ostapenko bezierunu zaudējums 0

Latvijas labākajām tenisistēm Anastasijai Sevastovai un Aļonai Ostapenko WTA sērijas turnīrs Ķīnas pilsētā Uhaņā beidzies ar zaudējumiem pirmajā kārtā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Sevastova, tiekoties ar Kazahstānu pārstāvošo krievieti Jūliju Putincevu, pārtrauca cīņu pie sev nelabvēlīga rezultāta 1-6, 1-4. Putinceva šīs nedēļas WTA rangā ir 35. vietā.
Pirmajā setā Sevastova spēja uzvarēt tikai vienā geimā un arī otrajā setā zaudēja pirmos divus geimus. Kaut trešajā geimā Latvijas tenisiste bija pārāka, uzreiz pēc tā viņa paņēma medicīnisko pārtraukumu. Pēc tam Sevastova zaudēja vēl divus geimus un pārtrauca cīņu, duelim ilgstot vien 55 minūtes. Zaudējums Sevastovai lika sacensības beigt ar vienu WTA ranga punktu.
Nesenajā ASV atklātajā čempionātā Sevastova ceturtdaļfināla cīņā pret dānieti Karolīnu Vozņacki guva potītes traumu, tomēr aizvadīja dueli līdz beigām. Pagājušajā nedēļā Nastja spēlēja Tokijā un aizvadīja divus mačus, par savainojuma sekām nesūdzoties.

Sevastova pirmdien pakāpās par piecām pozīcijām jaunākajā WTA rangā un, ieņemot 30.vietu, viņa tikusi pie jauna karjeras rekorda. Tikmēr Aļona Ostapenko saglabājusi 46.pozīciju.
Sevastova pēc nesenā ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfināla pirmoreiz karjerā WTA rangā pakāpās uz 32.pozīciju. Pagājušajā nedēļā viņa par trim vietām atkāpās, tomēr turpinājumā pārvarēja pirmo kārtu Tokijas WTA “Premier” turnīrā, kas nu ļāvis veikt piecu vietu kāpumu un tikt pie jauna rekorda.
Tikmēr Ostapenko tikai šonedēļ atgriežas sacensību apritē pēc ASV atklātā čempionāta, tāpēc pagaidām nespēj rangā pakāpties augstāk.

Tikmēr Aļona Ostapenko ar rezultātu 3-6, 1-6 piekāpās Čehijas tenisa zvaigznei Petrai Kvitovai. Abas tenisistes savā starpā tikās jau ceturto reizi šosezon. Ja Ostapenko uzvarēja pirmajos divos mačos, tagad viņa otro reizi pēc kārtas zaudējusi.
Daudzo Latvijas tenisistes nepiespiesto kļūdu dēļ viņa pirmajā setā savas serves geimu zaudēja trīs reizes. Kaut pirmajās divās reizēs Ostapenko momentā atspēlējās, trešajā reizē Kvitova nospēlēja daudz pārliecinošāk un šoreiz nosargāts serves geims arī automātiski nozīmēja uzvarētu setu ar 6-3.
Otrā seta ievadā Ostapenko darbojās daudz nedrošāk un ātri nokļuva iedzinējos ar rezultātu 0-4. Vienu savas serves geimu viņa uzvarēja “sausā”, lauzt cīņas gaitu vairs neizdevās.
Ostapenko tika pie viena WTA ranga punkta, bet viņai vēl gaidāma dalība dubultspēļu sacensībās, kur tiks spēlēts pārī ar spēcīgo rumānieti Simonu Halepu.
Šis Ostapenko bija pirmais turnīrs kopš ASV atklātā čempionāta, kur viņa pirmajā kārtā piekāpās Kvitovai, līdz ar to Latvijas sportiste otrajā mačā pēc kārtas zaudēja tieši čehietei.