Sports
Citi sporta veidi

Sevastovai labi iesākta spēle izvēršas par fiasko0

Reuters/Scanpix

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Anastasija Sevastova pirmdien sezonas otrā “Grand Slam” turnīra – Francijas atklātā čempionāta – pirmās kārtas grūtā mačā ar 6-4, 1-6, 3-6 zaudēja Marianai Dukē-Marinjo no Kolumbijas, līdz ar to sekojot Aļonas Ostapenko pēdās, kura pirmajā kārtā cieta neveiksmi svētdien.

Sevastova, kura pērn “French Open” tika līdz trešajai kārtai, šoreiz dalību vienspēļu turnīrā noslēdza ar desmit WTA ranga punktiem, kamēr pērn viņa Parīzē izcīnīja 130 punktus.

Latvijas tenisiste spēli sāka ļoti labi, tomēr pēc tam sekoja kritums, notikumus kortā diktējot jau Dukē-Marinjo, kura stundu un 42 minūtes ilgušajā mačā izcīnīja pelnītu uzvaru.

Dukē-Marinjo otrajā kārtā tiksies ar planētas 55.raketi Kamilu Džordži no Itālijas, jo viņa pirmajā kārtā ar 6-3, 6-2 pārspēja Greisu Minu no ASV, kura rangā atrodama vien 197.vietā.

Sevastova šī mača pirmo setu uzsāka lieliski un bija ļoti kaujinieciski noskaņota. Latvijas tenisiste divas reizes pēc kārtas lauza kolumbietes servi, panākdama 5-0. Tomēr pēc tam cīņas gaita mainījās. Lai arī Sevastova sestajā geimā tika pie divām breikbumbām, kas vienlaikus bija arī setbumbas, Dukē-Marinjo tās atspēlēja, turklāt pēc tam pārliecinoši tika arī pie pirmā breika šajā mačā.

Astotajā geimā par spīti iegūtai breikbumbai Sevastova atkal nespēja noslēgt pirmo setu, tādējādi kolumbiete pietuvojās vairs tikai līdz 3-5. Latvijas sportistes sniegumā sāka parādīties arvien vairāk kļūdu un iestājās kritums, kas Dukē-Marinjo devītajā geimā ļāva pārliecinoši lauzt pretinieces servi un pietuvoties vairs tikai līdz viena geima atstatumam.

Sekojošajā geimā Sevastova gan beidzot bija pamodusies un demonstrēja pārliecinošāku spēli. Viņa kolumbietei neļāva uzvarēt nevienā izspēlē, droši laužot sāncenses servi un pirmajā setā triumfējot ar 6-4.

Tomēr otrajā setā Sevastovai atkal spēle nevedās, lai gan tā pirmajā geimā tika pie punkta. Turpinājumā krietni aktīvāka un labāka bija kolumbiete, kura guva sešus punktus pēc kārtas, trīs reizes laužot Latvijas tenisistes servi. Tikmēr Sevastova otrajā un sestajā geimā neizmantoja pa divām breikbumbām, bet otrajā setā viņa pieļāva 14 nepiespiestās kļūdas, jeb uz pusi vairāk nekā pretiniece.

Tikmēr trešo setu Sevastova sāka daudzsološi, ar izmantotu breika iespēju, pēc tam panākot arī 2-0 savā labā. Turpinājums gan atkal nesekoja, jo nākamos trīs punktus izcīnīja kolumbiete. Sevastova gan vēl spēja panākt 3-3, taču tad nākamajos trīs geimos Latvijas tenisiste spēja uzvarēt vien divās izspēlēs, nespējot atrast pretargumentus Dukē-Marinjo sniegumam.

Saistītie raksti

WTA ranga 19.rakete Sevastova un Dukē-Marinjo, kura ir planētas 112.rakete, savā starpā iepriekš bija tikušās četras reizes, panākumus dalot uz pusēm. Iepriekšējā tikšanās reize bija 2016.gadā Maljorkā, kad uzvarēja Sevastova, pēcāk Latvijas tenisistei tiekot līdz šī turnīra finālam.

Latvijas tenisiste Francijas atklātajā čempionātā bija izlikta ar 20.numuru. Debiju šajā turnīrā viņa piedzīvoja 2009.gadā, bet labāko sniegumu “Roland Garros” māla kortos demonstrēja pērn, kad sasniedza trešo kārtu.

LA.lv