Reuters/Scanpix

Sevastovai nesanāk vēl viena sensācija pret Mugurusu 0

Šī brīža Latvijas sieviešu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova ceturtdien Tokijas WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar 3-6, 3-6 zaudēja WTA ranga trešajai spēcīgākajai Spānijas sportistei Garvinjei Mugurusai, kuru vēl nesen uzvarēja ASV atklātajā čempionātā.
Tokijas turnīra otrās kārtas sasniegšana Sevastovai deva 55 WTA ranga punktus.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns

Jau trešajā geimā Sevastova zaudēja punktu pie savas serves, tomēr viņa sestajā geimā breiku atspēlēja, panākot izlīdzinājumu 3-3. Nākamajā geimā Mugurusa vēlreiz bija pārāka, izmantojot otro no divām breikbumbām. Abas tenisistes turpināja spēkoties līdzvērtīgi, turklāt Sevastova astotā geima laikā tika pie trim breikbumbām, bet nevienu no tām viņa neizmantoja.
Devītajā geimā Sevastova, rezultātam esot 40:40, pieļāva dubultkļūdu un uzdāvināja pretiniecei setbumbu, kas viņai pēc tam maksāja zaudējumu pirmajā setā ar 3-6. Līdz ar to Mugurusa pirmo setu noslēdza ar trīs uzvarētiem geimiem pēc kārtas.

Otrā seta ievads aizritēja līdzvērtīgā cīņā, taču sestajā geimā Mugurusa tika pie pirmās breikbumbas, ko arī izmantoja, izvirzoties vadībā ar 4-2. Lai gan jau nākamajā geimā Sevastova breiku pamanījās atspēlēt, spāniete viņas servi vēlreiz lauza astotajā geimā. Tādējādi turpinājumā Mugurusa servēja par uzvaru mačā, turklāt to viņa izdarīja pārliecinoši.

“Man bija pārsteigums, ka atkal jāspēlē pret Sevastovu, jo jau iepriekšējo maču aizvadīju pret viņu. Šis man bija revanšs, un kopumā nospēlēju labu spēli,” pēc dueļa sacensību rīkotājiem teica Mugurusa.
Pašlaik Sevastova WTA rangā ieņem 35.vietu, kamēr Mugurusa ir augstajā trešajā pozīcijā, turklāt turnīrā Tokijā spāniete izlikta ar pirmo numuru.

Sevastova šo sacensību pirmajā kārtā ar 7-6 (7:3), 6-3 uzvarēja ukrainieti Katerinu Bondarenko, kuru arī pirms neilga laika bija pieveikusi ASV atklātajā čempionātā. Tikmēr Mugurusai pirmajā kārtā nebija jāspēlē.
Sevastovai šis bija pirmais turnīrs pēc veiksmīgā starta ASV atklātajā čempionātā, kur viņa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Tiesa, šajā mačā sportiste guva potītes traumu, taču dueli pret Karolīnu Vozņacki no Dānijas varonīgi nospēlēja līdz galam.