Sports
Citi sporta veidi

Sevastovai un Ostapenko pirms “Australian Open” kāpumi WTA rangā 16

foto: youtube.com

Latvijas labākās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko veikušas nelielu kāpumu jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirms Austrālijas atklātā čempionāta sākuma.

Latvijas pirmā rakete joprojām ir Sevastova, kura rangā pakāpusies par divām pozīcijām uz 33.vietu, bet Ostapenko veikusi vienas pozīcijas kāpumu un nu atrodama 38.vietā.

Šonedēļ startēja Sevastova, kura zaudēja Hobārtas WTA “International” sērijas turnīra pirmajā kārtā un kopā vienspēlēs cieta jau septīto neveiksmi pēc kārtas. Pērn Sevastova Austrālijas atklātajā čempionātā, ko uzsāka no kvalifikācijas, guva četras uzvaras un viņai šogad jāaizstāv 110 ranga punkti. Tikmēr Ostapenko pagājušajā nedēļā sasniedza pusfinālu Jaunzēlandē notikušajā Oklendas WTA “International” sērijas turnīrā, tomēr to nespēja pabeigt veselības problēmu dēļ un šonedēļ veseļojās.

Austrālijas atklātajā čempionātā Sevastova izlikta ar 32.numuru un pirmajā kārtā agrā pirmdienas rītā pēc Latvijas laika tiksies ar japānieti Nao Hibino, kura atrodama 103.pozīcijā, bet Ostapenko otrdien ieplānota cīņa ar kvalifikāciju pārvarējušo Ķīnas tenisisti Džu Liņu, kura rangā ir 126.vietā. Ostapenko pērn “Grand Slam” turnīros palika bez uzvarām.

Latvijas sieviešu tenisa trešā rakete ir Diāna Marcinkēviča, kura atkāpusies par trim vietām uz 310.pozīciju, bet Ernesta Gulbja pusmāsa Laura Gulbe atrodama 1149.pozīcijā.

Pērn pēc ASV atklātā čempionāta par pasaules ranga līderi kļuva Vācijas tenisiste Angelika Kerbere, kura uz otro vietu nobīdīja pieredzējušo amerikānieti Serēnu Viljamsu. ASV sportiste planētas pirmā rakete nepārtraukti bija kopš 2013.gada 18.februāra jeb 186 nedēļas pēc kārtas, atkārtojot slavenās vācietes Štefijas Grāfas rekordu.

Tikmēr WTA ranga trešo vietu šonedēļ saglabājusi poliete Agņeška Radvaņska, ceturto pozīciju ieņem rumāniete Simona Halepa, piektā ir čehiete Karolīna Plīškova, sestā seko slovākiete Dominika Cibulkova, kura rudenī negaidīti triumfēja sezonas noslēguma turnīrā WTA “Finals”, bet septītā joprojām ir spāniete Garvinje Mugurusa, kurai seko amerikāniete Medisona Kīza.

Nelielas izmaiņas notikušas pirmā desmitnieka lejasgalā, jo vietām apmainījušās Džoanna Konta no Lielbritānijas un krieviete Svetlana Kuzņecova.

Saistītie raksti

Šonedēļ notika divi WTA turnīri. Pašas labākās sportistes sacentās Sidnejas WTA “Premier” sērijas turnīrā, kura finālā Konta uzvarēja Radvaņsku, tiekot pie sava otrā titula. Savukārt mazāk prestižajās “International” sērijas sacensībās Hobārtā triumfēja kvalifikāciju pārvarējusī beļģiete Elise Mertensa, gūstot savu pirmo titulu karjerā. Viņa šonedēļ rangā pakāpusies uzreiz par 45 pozīcijām un ir 82.vietā.

Dubultspēļu rangā Latvijas pirmā rakete joprojām ir Ostapenko, kura saglabā 96.pozīciju, kas par divām vietām atpaliek no viņas karjeras rekorda. Tikmēr Sevastova pēc dubultspēļu pusfināla sasniegšanas Hobārtā pakāpusies par 37 pozīcijām uz 154.vietu un no rekorda atpaliek par 11 pozīcijām, bet Marcinkēviča atrodas 198.vietā.

LA.lv