Sports
Citi sporta veidi

Sevastovas dzīvesbiedrs un treneris atklāj, kādiem vārdiem noskaņo Nastju uzvarām0

Latvijas tenisistes Anastasijas Sevastovas dzīvesbiedrs un treneris Ronalds Šmits intervijā laikrakstam “New York Times” atklājis, ka pirms ceturtdaļfināla ASV atklātajā čempionātā mēģinājis tenisisti pārliecināt, ka starp šo turnīra fāzi un pusfinālu nav nekādas atšķirības, jo galvenais mērķis ir trofeja.

Pasaules ranga 18.vietā esošā Latvijas tenisiste, kura turnīrā izlikta ar 19.numuru, otrdien ceturtdaļfināla mačā ar 6-2, 6-3 sagrāva planētas trešo raketi Stīvensu, kura pērn šajā turnīrā uzvarēja.

Tenisistes treneris Šmits pirms mača viņai sacīja, ka ceturtdaļfināla un pusfināla nozīmei nav būtiskas atšķirības. “Desmit minūtes pirms mača sacīju viņai, ka īsti nav atšķirības starp ceturtdaļfinālu un pusfinālu. Spēlētāji neiegūst trofejas, uzvarot kādā no šiem mačiem, tādēļ pusfināla cīņā būs praktiski tāda pati situācija kā mačā pret Stīvensu.”

Sevastova pusfinālā cīnīsies pret titulēto Serēnu Viljamsu, kura WTA rangā ieņem 26.vietu un turnīrā izlikta ar 17.numuru. Abām tenisistēm tā būs pirmā savstarpējā cīņa karjerā.

Tāpat Šmits sarunā ar “New York Times” pastāstīja par laika posmu, kad Sevastova 24 gadu vecumā nolēma atgriezties tenisā pēc teju divu gadu pārtraukuma. “Viņa šo lēmumu uztvēra ļoti nopietni un teica, ka vēlas atkal spēlēt tenisu un piedalīties sacensībās. Konkrētu mērķi viņa nenosprauda, sakot, ka grib redzēt, cik tālu var tikt pēc atgriešanās.”

Saistītie raksti

Šmits gan sacīja, ka nekad nebija piespiedis Sevastovai atgriezties tenisā. “Tā nebija mana iniciatīva un es nekad nebiju viņai teicis, ka ir jāatsāk karjera. Svarīgākais bija, ka viņa pati izlemj, kā rīkoties turpinājumā, nevis kāds cits, un šobrīd Anastasijai viss ir izdevies lieliski.”

Austriešu speciālists bieži redzams nēsājam cepuri ar uzrakstu “I love Liepāja”, ko iegādājies Sevastovas dzimtajā pilsētā. “Nopirku to kioskā. Kopš pagājušā gada uzvelku to pirms katra vienspēļu mača. Tā ir māņticība,” teica Šmits.

Šobrīd Sevastova ir sasniegusi savas karjeras augstāko punktu, iekļūstot “Grand Slam” turnīra pusfinālā.

LA.lv