EPA/Scanpix

Sevastovas varoņdarbi Madridē: uzvarēta spāniete un sasniegts ceturtdaļfināls 0

Latvijas dāmu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova trešdien izcīnīja trešo panākumu sev sekmīgajā Madrides WTA “Premier” sērijas turnīrā un nākamajā nedēļā nokļūs ļoti tuvu pasaules ranga labāko divdesmitniekam.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Aizvadītajā astotdaļfināla duelī Sevastova ar rezultātu 7-5, 6-2 apspēlēja vietējo Spānijas sportisti Laru Arrvavarrenu.

Sevastova pašlaik WTA rangā atrodas 22.pozīcijā, bet turnīrā Madridē viņa jau tikusi pie 215 ranga punktiem. Jau pašlaik ir skaidrs, ka viņa sasniegs jaunu karjeras rekordu, tomēr, lai iekļūtu divdesmitniekā, pagaidām, visticamāk, vēl nedaudz pietrūks punktu.

Ceturtdaļfinālā Sevastova spēkosies ar rumānieti Irinu-Kameliju Begu vai Kiki Bertensu no Nīderlandes. Šajā izlozes zara ceturtdaļā jau sen ir izstājušās visas favorītes, jo Sevastova izslēdza spēcīgo Karolīnu Plīškovu, bet pirmajā kārtā zaudēja ar piekto numuru izliktā spāniete Garvinje Mugurusa.

Trešdienas mača pirmie četri geimi aizritēja līdzīgā cīņā, bet turpinājumā Sevastova, kura spēlēja ar apsaitētu labo augšstilbu, ievērojami pacēla savas spēles līmeni un nākamajos trijos geimos neatstāja pretiniecei lielas cerības, izvirzoties priekšā ar 5-2. Pēc tam gan Sevastova neizmantoja trīs setbumbas un ļāva pretiniecei panākt neizšķirtu 5-5.
11.geimā gan Sevastova pie pretinieces serves uzvarēja “sausā” un atkal atguva vadību, turklāt vienā no šī geima izspēlēm viņai bija arī labvēlīgs tiesneses lēmums, kas ļoti satrauca Arrvavarrenu. Pēc tam 12.geimā Sevastovai beidzot izdevās izservēt setu, noslēdzot to ar ceturto setbumbu.

Otrajā setā Sevastova jau pēc pirmā geima ieguva breika pārsvaru, piektajā geimā vēlreiz lauza pretinieces servi un turpinājumā ļoti pārliecinoši noveda dueli līdz panākumam.
Arrvavarrena pašlaik pasaules rangā ir 62.vietā un dalībai pamatsacensībās bija saņēmusi speciālo ielūgumu jeb “wild card”.

Sevastova Madrides turnīra pirmajā kārtā ar 6-2, 6-4 uzvarēja ķīnieti Šuai Džanu, bet otrajā cīņā ar 6-3, 6-3 pieveica pasaules ranga trešajā vietā esošo Karolīnu Plīškovu no Čehijas, gūstot vienu no savas karjeras lielākajiem panākumiem.

Sacensībām Madridē ir “Premier Mandatory” kategorija, kas ir uzreiz aiz “Grand Slam” līmeņa. Sevastova šosezon pirmajos divos šīs kategorijas turnīros cieta zaudējumus jau pirmajās cīņās, bet iepriekšējo reizi šī līmeņa turnīra spēlē viņa bija uzvarējusi 2011.gadā Indianvelsā. Savukārt līdz šim vienīgo reizi ceturtdaļfinālu Sevastova šādā līmenī bija spējusi sasniegt 2010.gadā Pekinā.