Ševčenko “hat trick”, HK “Rīga” 7:5 uzvara 0

Sezonu ļoti sekmīgi sākušais Latvijas klubs “Rīga” Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien savā laukumā ar rezultātu 7:5 (2:2, 5:1, 0:2) pārspēja Sanktpēterburgas “Dinamo” vienību, kurai nesen pievienojās Latvijas uzbrucējs Kirils Tambijevs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Tambijevs šajā mačā izcēlās ar vieniem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, bet “Rīgas” rindās ar “hat-trick” sevi pieteica Artūrs Ševčenko.

Spēles septītajā minūtē vadībā izvirzījās viesi, uz ko rīdzinieki atbildēja ar diviem gūtiem vārtiem. Līdz pirmās trešdaļas beigām “Dinamo” atjaunoja neizšķirtu, bet otrās trešdaļas ievadā vēlreiz pārņēma vadību. Tad “Rīgas” komanda 30 sekunžu laikā guva divus vārtus, vēlreiz izvirzoties vadībā, bet trešdaļas vidū četru minūšu laikā guva vēl trīs vārtus, panākot 7:3 savā labā. Līdz trešās trešdaļas vidum viesi divus vārtus atguva, izceļoties arī Tambijevam, tomēr saspringtā cīņas noslēgumā rīdzinieki pārsvaru nosargāja.

Rūdolfs Maslovskis mājinieku rindās izcēlās ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm, bet vēl pa vieniem vārtiem guva Rustams Begovs, Edmunds Augstkalns un Nikolajs Jeļisejevs.

Šajā mačā pārtrūka “Dinamo” vienības trīs uzvaru sērija.

Svētdien abas komandas samēros spēkus atkārtoti, bet novembra sākumā “Rīgas” komanda dosies četru spēļu izbraukuma sērijā uz Jaroslavļu un Čerepovecu.

Šīs sezonas 17 spēlēs rīdzinieki piedzīvojuši tikai divus zaudējumus pamatlaikā, bet oktobra septiņos mačos tikuši pie sešiem panākumiem. Šis “Rīgas” komandai bija pirmais MHL mačs pēc pusotras nedēļas pārtraukuma, jo pagājušās nedēļas nogalē liela daļa šīs vienības spēlētāju, pārstāvot “Dinamo Juniors” nosaukumu, Anglijas pilsētā Notingemā piedalījās Kontinentālā kausa otrās kārtas izspēlē, kurā gan nespēja sasniegt nākamo posmu.

“Rīgas” komandai MHL turnīrā ir arī viena tehniskā uzvara, jo no sacensībām izslēgta Ungārijas vienība Budapeštas “Patriot”. Līdz ar to Rietumu konferences kopvērtējumā pašlaik “Rīga” ar 41 punktu 17 spēlēs ieņem trešo vietu.

Savukārt “Dinamo” vienība ar 17 punktiem 17 spēlēs pašlaik ieņem 16.vietu konferencē.

Tambijevs sezonu iesāka Latvijas virslīgas komandā “Zemgale”/LLU, bet “Dinamo” sastāvā viņš līdz šim paguvis aizvadīt vien trīs spēles, izceļoties ar vieniem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.