Kadrs no filmas ”Es esmu šeit”.
Kadrs no filmas ”Es esmu šeit”.
Foto no Latvijas Nacionālā Kino centra arhīva

“Seven Hills” Rēzeknē bez maksas piedāvās latviešu filmu izlasi 0

Nedēļas nogalē notiekošajā IV starptautiskā mākslas un mūzikas festivāla “Seven Hills” ietvaros kino mīļotājiem Rēzeknē būs iespēja noskatīties septiņas latviešu filmas par dzīvi un mākslu, informē rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Filmu programma piektdien, 26. maijā, plkst. 19 sāksies ar Renāra Vimbas vairākkārt godalgoto spēlfilmu “Es esmu šeit” – aizkustinošu stāstu par Raju (17) un viņas brāli Robi (12), kas spiesti dzīvot kopā ar vecmammu Olgu, jo viņu tēvs miris, bet māte aizbraukusi meklēt darbu Anglijā. Pretēji bērnu gribai, vecmamma vēlas pārdot lauku īpašumus, kas piederējuši viņu tēvam, bet situācija mainās pēc Olgas nejaušās nāves. Rajai un Robim ir jāizvēlas – vai ziņot par viņas nāvi un nokļūt bērnu namā, vai noslēpt šo faktu un cīnīties par savām dzimtajām mājām un ģimeni. Raja kļūst par ģimenes apgādātāju un reizē piedzīvo savu pirmo mīlestību.

Rēzekniešiem filma varētu būt īpaši interesanta, jo tās darbība filmēta Rēzeknē un tās rajonā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam 26. maijā plkst. 21 būs iespēja redzēt režisora Rolanda Rekkes dokumentālo filmu “Inteliģentie huligāni,( 2016). Filmas devīze ir “Cīņu ar sistēmu ir nomainījusi radīšana” un tā ielūkojas jauniešu ekstrēmajā un ielas sporta kultūrā, kurus vairs neuzskata par huligāniem, bet pilntiesīgiem sportistiem.

Filmā piedalās Latvijas ielu sporta veidu aprindās atpazīstami cilvēki, sportisti, mākslinieki, kas sevi asociē ar Inteliģentu huligānu: Raimonds Elbakjans, Aldis Kalniņš, Dins Danne, Gastons Jaunbrālis, Gatis Irbe, Sarmis Ozoliņš, Madars Apse, Aleksandrs Gromovs, Vilnis Baltiņš, Renārs Zeltiņš, Māris Šlēziņš un citi.

Piektdienas vakara noslēgumā – 26. maijā plkst. 23 – īpaši jauniešiem domātā Māra Martinsona spēlfilma “Romeo n’ Džuljeta”.

Filma uzrunā tieši – mīlestībai nav tautības. Asinīm ir! Režisors sadarbībā ar scenāristu Nilu Saksu kā filmas sižetisko vadlīniju izraudzījušies visā pasaulē labi zināmo Viljama Šekspīra traģēdiju “Romeo un Džuljeta”. Tikai šoreiz darbība ir pārcelta uz mūsdienām, uz reālo Latvijas vidi Jūrmalā un Rīgā, kur gandrīz skaitliski līdzsvarā dzīvo divu valodu kopienas. Filmā satiekas nevis divas naidīgi noskaņotas dzimtas, bet gan divu nāciju jaunieši, kas dzīvo vienā valstī, bet dažādās sabiedrībās.

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi.

“Es ļoti vēlētos, lai mūsu filma Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem būtu atspēriena punkts raudzīties uz ieilgušajām nacionālajām problēmām no cita skatu punkta. Lai cilvēki negaidītu valdības viedokli par šo konfliktu atrisināšanu, bet sāktu paši ar sevi. Mūsu filma varētu kļūt par ļoti aktuālu un nepieciešamu Latvijai”, saka režisors Māris Martinsons.

Reklāma
Reklāma

Kino mājā sestdienas vakars, 27. maijā, plkst. 19 sāksies ar skatītāju dziļas simpātijas ieguvušo dokumentālo filmu “Ručs un Norie”, kuru veidojusi režisore Ināra Kolmane un kura stāsta par divu pasauļu satikšanos – jauna japāniete Norie antropoloģijas studiju gaitā nonāk pie vecas suitu sievas, kuru draugi sauc par Ruču. Valodu nezināšana nav šķērslis dvēseļu radniecībai un šķietami vienkāršais stāsts iegūst dziļu un aizkustinošu dimensiju – Ručs turpmāk uztrauksies par katru zemestrīci Japānā, bet Norie savā dzimtenē iet uz futbola spēli latviešu tautastērpā un kopā ar draugiem sauc: “Sarauj, Latvija!”

27. maijā plkst. 20.00 kino programma turpināsies ar dokumentālo īsfilmu ciklu “3x īsi stāsti par māksliniekiem”, ko veidojis režisors Olafs Okonovs. Tās ir īsfilmas par vietu un laiku, kur tiek perinātas idejas un perēti paši mākslas darbi. Personības, kas perinājušas. Perināšanas ilgstamībā. Pasaule citāda izskatās no perinātāju viedokļa, citādi kļūst paši perinātāji. Filmu skatītāji tur ir klāt, ar iespēju līdzdomāt un līdzperēt

Svētdien, 27. maijā plkst. 21 būs iespēja redzēt vēl nesen kinoteātros demonstrēto dokumentālo filmu “Atbrīvošanas diena”, kuru veidojuši režisori Uģis Olte un Morten Traavik.

Filma stāsta par 2015. gada augustu, kad izolētākajā valstī pasaulē Ziemeļkorejā, kur visu kontrolē sistēma, ieradās skandaloza rokgrupa no Rietumiem. Tā bija mitoloģiska tikšanās, ko var salīdzināt ar ķīmiska reakciju. Viens tās elements ir grupa “Laibach” – rokmūziķi, kuri uzauguši diktatoriskajā Dienvidslāvijā, un savā mākslā joprojām iemieso totalitārisma iedvesmotu tēlu sistēmu. Otrs elements – Ziemeļkorejas sapņu publika, kura nekad mūžā nav dzirdējusi rokmūziku, jo viņu perfektajā sistēmā tādas vienkārši nav bijis. Trešais elements ir šī unikālā eksperimenta autors, kurš spēlē pusdieva lomu, jo gan mūziķu grupa, gan viesus uzņemošā korejiešu brigāde ir spiesta paklausīt tikai viņam.

Kino programma noslēgsies 27. maijā plkst. 23 ar dokumentālo stāstu par četriem draugiem “Prāta vētra: starp krastiem”, to veidojuši režisori Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Audinga Kucinskaite.

Pirmo reizi grupa atklāti stāstīs par kopābūšanu, krīzēm un prieka brīžiem. Par Rietumiem un Austrumiem. Šī ir iespēja atkal būt klāt grupas albuma tapšanas procesos Berlīnē un redzēt vēsturiskus kadrus no arhīviem. Filma ir stāsts par “Prātas Vētras” un mūsu valsts ceļu. Par nepadošanos un spītību. Par neatlaidību, krišanu un atkal celšanos. Lomās: “Prāta Vētra” – Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Māris Mihelsons un Kaspars Roga.

Kino mājā, tāpat kā visos festivāla “Seven Hills” pasākumos, ieeja bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.