Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. novembris, 2016
Drukāt

“Severstal Distribution” Latvijā samazina ražošanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ņemot vērā to, ka rūpnieciskā ražošana Latvijā kļūst aizvien dārgāka pastāvīgi paaugstināto nodokļu un dažādu nodevu ieviešanas dēļ, tirdzniecības-ražošanas uzņēmums SIA “Severstal Distribution” pieņēmis lēmumu samazināt ražošanas plānus Latvijā, aģentūrai BNS sacīja “Severstal Distribution” pārstāve Olga Ņesterova.

“Izvērtējot biznesa vides riskus, mēs pieņēmām lēmumu samazināt ražošanas plānus Latvijā. Uzņēmējdarbības vides izmaiņas Latvijā, tostarp energoresursu cenu pieaugums, nodokļu kāpums, papildu ierobežojumi uzņēmējdarbībai, – visi šie faktori nav labvēlīgi ražošanas attīstībai. Mūsu valsts kļūst pārlieku dārga rūpniecības biznesam,” skaidro SIA “Severstal Distribution” ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs Andrejs Aleksejevs.

Kopumā uzņēmumā strādā 260 cilvēki, no kuriem trešdaļa nodarbināti ražošanā. “Severstal Distribution” izdevumi ražošanā nodarbināto cilvēku atalgojumam vidēji sasniedz 1720 eiro mēnesī, bet katras darbvietas uzturēšana ražošanā prasa vēl 4000 eiro mēnesī.

“Šā gada beigās mēs pārtrauksim izmantot daļu no cauruļu ražošanas iekārtām. Mēs turpinām darbu Eiropas tirgos, kapitāls paliek Latvijā. Vienlaikus mēs izvērtējam dažādus scenārijus un neizslēdzam citu ražošanas iekārtu pārvietošanas iespējas 2017.gadā,” piebilda Aleksejevs.

“Severstal Distribution” ražošanu Latvijā attīstījusi pēdējo 15 gadu laikā. Uzņēmuma produkcija atbilst Eiropas standartiem un tiek veiksmīgi tirgota desmit Centrāleiropas un Ziemeļeiropas valstīs.

“Severstal Distribution” ražošanas apjoms 2015.gadā sasniedza 166 000 tonnu. 2016.gadā cauruļu, tērauda lokšņu un lentu ražošanas apjoms piedzīvojis kāpumu – laika periodā no janvāra līdz septembrim tas pārsniedza 152 000 tonnu. Iekārtas, kuru izmantošana tiks pārtraukta šā gada decembrī, saražoja 25% no kopējā metināto tērauda cauruļu apjoma, kas ražots Rīgā.

“Severstal Distribution” konsolidētais tirdzniecības apjoms 2015.gadā pieauga līdz 537 000 tonnu, bet ienākumi sasniedza 286 miljonus ASV dolāru. “Severstal Distribution” ir 16.lielākais uzņēmums Latvijā pēc apgrozījuma un iekļauts starp desmit valsts lielākajiem eksportētājiem.

“Severstal Distribution” apgrozījums pērn bija 251,1 miljons eiro un tika gūta 2,9 miljonu eiro peļņa, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Severstal Distribution” ir dibināta 1992.gadā Latvijā, uzņēmuma galvenās darbības jomas ir metinātu cauruļu ražošana un rūpnieciskā metālapstrāde, kā arī metālprodukcijas tirdzniecība. Uzņēmumam pieder meitasuzņēmums Polijā – cauruļu ražošanas rūpnīca “Severstal Distribution Sp. z o.o.”. Gandrīz 90% no “Severstal Distribution” kopējā pārdošanas apjoma tiek eksportēti uz Somiju, Zviedriju, Igauniju, Lietuvu, Poliju, Čehiju, Vāciju un citām ES valstīm.

“Severstal Distribution” 100% kapitāldaļu īpašniece ir Krievijas publiskā akciju sabiedrība “Severstaļ”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+