×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
23. oktobris, 2017
Drukāt

Sevi par cietušiem neuzskata: Lielbritānijā paverdzinātie latvieši turpina darbu rūpnīcā (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Visi desmit Latvijas pilsoņi, kurus Lielbritānijas policija izglāba no pašu tautiešu radītās mūsdienu verdzības, nolēmuši palikt Anglijā un turpina darbu tajā pašā rūpnīcā, kur strādāja vergturības laikā. Kamēr seši aizturētie gaida tiesu par nodarīto, Latvijas policija turpina apzināt citus viņu valgos nokļuvušos. Daudzi jau atgriezušies dzimtenē, taču atsakās sevi atzīt par cietušiem, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Jau vēstīts, ka sešiem mūsu valstspiederīgajiem Anglijas pilsētā Dārbijā uzrādītas apsūdzības par cilvēku tirdzniecību, paverdzināšanu un ļaunprātīgu izmantošanu.

Kopš šī gada sākuma Latvijas un Lielbritānijas tiesībsargājošās iestādes apmainījās ar operatīvo informāciju par iespējamu cilvēku ekspluatāciju darba nolūkos Lielbritānijā. Turpmākas sadarbības rezultātā Lielbritānijā tika aizturēti seši Latvijas valstspiederīgie – trīs sievietes un trīs vīrieši. Tāpat vairākās adresēs tika atbrīvoti desmit Latvijas valstspiederīgie – deviņi vīrieši un viena sieviete, kuriem bija sociāla rakstura problēmas – atkarības, parādi un bezpajumtnieku dzīvesveids. Viņiem bija algu kartes atņemtas un izveidoti mākslīgi apstākļi, lai iekļūtu parādu jūgā no ekspluatatoru puses. Tāpat viņiem bija problēmas aizbraukt no Lielbritānijas. Cietušajiem nebija iztikas līdzekļu un valodas zināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Latvijā strādāt par 10 eiro dienā ir normāli, Anglijā par 50 eiro dienā jau ir verdzība?

  • Pase jau ir lieka grezniba stradajodam Anglija? Vai tas, ka bankas karte atnemta un nopelnito pievac cits? Ne jau nauda butiba, bet fakta, ka ta patiesam ir verdziba.

 2. Traucē cilvēkiem strādāt ar savām iedomām un savu uzskatu uzspiešanu..

 3. Vergam verga dvēsele.

  • Drīzāk šeit var runāt par Briseles atrautību no reālās dzīves.
   viņi neredz un nezin, kā cilvēki dzīvo, staigājot pa saviem briesles abstraktajiem plauktiem
   ___
   kāpēc te citē tādu frāzi? uzskati, ka vārds ” vergs” te ir lietots korekti? tie ir bezpajumtnieki, kuri ir izvēlējusies strādāt apstākļos, kuri neatbilst EUROstandartam. es nezinu, kāpēc šo vārdu lieto – vai nu lai taisitu mediju sensaciju vai tur ir apakšā kāda dziļāka politika. Nevajag jau uzreiz katras muļķības mums uzreiz piekrist un kā papagaiļiem atkārtot.

 4. hmmmm……tā ir….iespējams….ok…noteikti tā ir….bet,reportāžas video,Lietuvas Policijas automasīna!Lietuvas policija glāba mūsējos anglijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+