Latvijā
Kriminālziņas

Sevišķi nekaunīga zādzība trolejbusā 16

Foto Valsts policija

Aptuveni pirms pusotra mēneša kāda sieviete brauca trolejbusā pa 13. janvāra ielu, Rīgā. Brauciena laikā sieviete austiņās klausījās mūziku no sava mobilā telefona, kas atradās viņas kabatā. Pēkšņi mūzika aprāvās. Sieviete konstatēja, ka no viņas kabatas ir pazudis mobilais telefons. Neviens no trolejbusā esošajiem cilvēkiem zādzības brīdi nebija pamanījis, informēja Valsts policijā (VP).

Likumsargi ieguva trolejbusa videoierakstus, kuros redzams, kā ļaundaris atvieno mobilo telefonu no austiņām un to nozog, bet pēc tam izkāpj no trolejbusa vēl pirms cietusī ir attapusies.

Likumsargi noskaidroja, ka zādzību, iespējams, izdarījis 1980. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem, kā arī noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Noskaidrojot viņa atrašanās vietu, policisti vakar, 1. februārī, aizdomās turēto aizturēja. Diemžēl nozagto telefonu atgūt neizdevās, jo ļaundaris to jau bija pārdevis.

Saistītie raksti

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

VP atgādina iedzīvotājiem pievērst uzmanību savu mantu drošībai un vērtīgās lietas glabāt iekškabatās vai citur, kur zagļi nevar tām nemanāmi piekļūt. Īpaša piesardzība jāievēro vietās, kur uzturas daudz cilvēku, tajā skaitā sabiedriskajā transportā.

LA.lv