×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Sevndāls: Tiešmaksājumi jāsamazina visu dalībvalstu lauksaimniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu lauksaimniekiem būtu jāsamazina tiešmaksājumi, šodien kopīgā preses konferencē ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP) savas valsts pozīciju skaidroja Dānijas ārlietu ministrs Villi Sevndāls.

Patlaban lauksaimniecībai atvēlētais finansējums ir pārāk liels un šajā sektorā būtu nepieciešama brīva konkurence, norādīja Sevndāls, bilstot, ka, kamēr šādi maksājumi ir pieejami, tie vismaz jāsadala taisnīgi.

“Tās būs garas un, iespējams, ļoti grūtas sarunas,” prognozēja Dānijas ārlietu ministrs.

Rinkēvičs netieši atzina, ka šajā jautājumā Latvijai un Dānijai ir atšķirīgas pozīcijas. “Sarunu process turpināsies vismaz nākamos trīs mēnešus,” teica ministrs, bilstot, ka tikšanās laikā savam Dānijas kolēģim skaidrojis Latvijas nostāju par tiešmaksājumiem lauksaimniekiem un kohēzijas politiku.

“Valstīm ir daudz un dažādas pozīcijas un nostājas. Ja mēs salīdzinām to, kā mēs sākām pirms gada un kur mēs tagad esam, mēs esam nogājuši lielu ceļu arī savstarpējā sapratnē. Šīs sarunas turpināsies,” teica Latvijas ārlietu ministrs.

LETA jau ziņoja, ka Latvijai nākamā ES daudzgadu budžeta izstrādē budžeta izstrādē ir divas vienlīdz svarīgas prioritātes – kohēzijas politikas finansējuma nodrošināšana vismaz esošajā līmenī un tiešmaksājumu palielināšana, kas ir ievērojami pietuvināts ES vidējam līmenim.

Kā ziņots, šodien vizītē Latvijā ieradies Dānijas ārlietu ministrs Sevndāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+