EPA/LETA

Sezona beigusies 1

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Parīzes “Masters 1000” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā pirmdien ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-7 (5:7) piekāpās spānim Fernando Verdasko.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Līdz ar to Gulbis noslēdzis šo sev sekmīgo sezonu, jo sacensības Parīzē ir pēdējās šīs sezonas ATP tūrē. Tām sekos vien sezonas noslēdzošais turnīrs ar astoņu labāko tenisistu piedalīšanos.

Mačs sākās līdzīgā cīņā, bet ar nelielu latvieša pārsvaru. Pirmo breika iespēju Gulbis ieguva ceturtajā geimā, bet pēc tam desmitajā geimā latvietis tika arī pie setbumbas – šajā geimā Verdasko pieļāva divas dubultkļūdas, tomēr smagā cīņā noveda geimu līdz uzvarai.

11.geimā jau līdz šim lielākās problēmas ar savas serves aizstāvēšanu radās Gulbim, tomēr abas breikbumbas viņš pārliecinoši atspēlēja, bet 12.geimā Gulbis uzvarēja pirmajās trijās izspēlēs, kas deva vēl trīs setbumbas. Tomēr šajā kritiskajā situācijā Verdasko parādīja vairākas pārliecinošas serves un seta uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā.

Papildgeimā Verdasko bija izteikts pārsvars. Gulbis uzvarēja vien vienā no pirmajām trim savas serves izspēlēm, ātri vien nokļūstot iedzinējos ar 1:6, bet mirkli vēlāk ciešot neveiksmi ar 3:7.

Pēc zaudējuma pirmajā setā, kurā latvietis parādīja labu sniegumu, otro spēles daļu Gulbis iesāka ļoti nepārliecinoši. Jau otrajā geimā latvietis zaudēja savu servi, turklāt arī ceturtajā un sestajā geimā Verdasko ieguva vairākas breikbumbas, tomēr Gulbis pie dubultā breika pretiniekam neļāva tikt. Turklāt septītajā geimā Gulbim pašam izdevās atspēlēties, laužot Verdasko servi. Nākamajā geimā latvietis tikai ar milzu pūlēm uzvarēja geimu pie savas serves un izlīdzināja rezultātu 4-4.

Turpmākajos geimos abi tenisisti bija pārāki pie savām servēm, bet 12.geimā Verdasko pie Gulbja serves atspēlējās no 0:40 un tika pie pirmās mačbumbas, ko izmantot neizdevās, taču pēc tam latvietim izdevās zaudēto atgūt, un uzvarētājs atkal bija jānoskaidro taibreikā.

Tajā Gulbis ātri nonāca iedzinējos ar 1:4, tomēr viņam izdevās izlīdzināt rezultātu (5:5), bet pēc tam pie otrās mačbumbas spēlē tika Verdasko, kurš to arī izmantoja, triumfējot spēlē.

Gulbis turnīru noslēdza ar desmit ATP ranga punktu saņemšanu.