Sports
Citi sporta veidi

Sezona būs krāšņa un aizraujoša – MTB riteņbraucēji starta pozīcijās0


MTB maratonu ilggadējais rīkotājs Igo Japiņš.
MTB maratonu ilggadējais rīkotājs Igo Japiņš.
Foto: LETA

“Latvijas valsts mežu” kalnu divriteņu (MTB) maratona rīkotāji šajā sezonā lielāko akcentu liks uz jaunu dalībnieku piesaisti, tādējādi mudinot ar vienu no veselīgākajiem un aizraujošākiem sporta veidiem nodarboties tos, kuri līdzi šim to nav darījuši, ceturtdien preses konferencē informēja organizatori.

Iepriekš šīs sacensības bija pazīstamas kā SEB MTB maratons, tomēr ar šo gadu tās nesīs “Latvijas valsts meži” vārdu.

Ceturtdien notikušajā preses konferencē sacensību rīkotāji paziņoja, ka lielāko akcentu šosezon liks uz jaunu dalībnieku piesaisti, tādējādi mudinot ar vienu no veselīgākajiem un aizraujošākiem sporta veidiem nodarboties tos, kuri līdzi šim to nav darījuši.

Vienlaikus veiktas pārmaiņas trasēs, lai tās vēl baudāmākas būtu esošajiem dalībniekiem. Vērienīgā pasākuma rīkotāji parūpējušies par septiņiem etapiem. Katrā no tiem būs iespējams startēt visdažādākās sagatavotības aktīvās atpūtas cienītājiem.

“Šī sezona solās būt ļoti krāšņa un aizraujoša. Piedāvāsim jaunu etapu Jaunpiebalgā, kur esošajā Vanagkalnā gaidāms divu dienu pasākums ar velo kino iepriekšējā vakarā pirms starta. Pēc ilgāka pārtraukuma kalendārā atgriežas gleznainais Vietalvas posms.

Jaunas trases izveidotas – Siguldā, Talsos un Smiltenē. Mūsu seriāla klasika Cēsis – Valmiera šajā gadā notiks pretējā virzienā. Šogad noteiksim ne tikai ātrākos braucējus, bet balvas saņems arī progresīvākie riteņbraucēji un 100.vietu ieguvēji,” teica sacensību rīkotājs Igo Japiņš.

“Latvijas valsts mežu” MTB maratons turpinās sekmīgās SEB MTB maratona tradīcijas, piedāvājot ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam lielisku atmosfēru, aizraujošas un dažādam sagatavotības līmenim atbilstošas trases. Šogad MTB seriālā iekļauti septiņi posmi.

Šajā gadā “Latvijas valsts mežu” MTB maratonam ir izvēlēti četri vēstneši, kuri palīdzēs pārējiem dalībniekiem ar padomiem gan pirms starta, gan arī trasē un pēc finiša. Vēstnešu godā šogad leģendāro “Cape Epic” sacensību dalībnieks Māris Vancevičs, Latvijas junioru čempione MTB maratonā Santa Sanija Jurgena, trašu iepazīšanās braucienu rīkotājs un sertificēts riteņbraukšanas treneris Eduards Rēns, kā arī mūziķis un dīdžejs Normunds Pauniņš, kurš katrā etapā rūpēsies par muzikālo noformējumu.

Jaunā sezona startēs 28.aprīlī, kad dalībnieki aicināti piedalīties Valmiera – Cēsis posmā. Informācija un pieteikšanās pieejama mājaslapā “velo.lv”

Šajā sezonā Latvijas kalnu divriteņu maratona seriālā būs septiņi posmi. Pēc Valmiera – Cēsis etapa sekos Talsi (12.maijs), Sigulda (26.maijs), Jaunpiebalga (16.jūnijs), Vietalva (14.jūlijs), Ikšķile (4.augusts) un Smiltene (21.septembris).

Sportiskākie amatieru riteņbraucēji šajā sezonā aicināti izmēģināt spēkus “Toyota Hybrid” distancē, kuras garums būs no 50 līdz 55 kilometriem. Šajā distancē tiks noteikti ne tikai ātrākie finišā, bet arī ieviests “Merrild” aktīvākā braucēja tituls.

Ikvienam, kurš ar velosipēdu pārvietojas vairākas reizes nedēļā, piemērota būs “Lielbāta” Tautas brauciena distance (35 – 40 kilometri). Dabas baudītāji un riteņbraukšanas iesācēji varēs piedalīties “Mammadaba” Veselības brauciena distancē (15 – 25 kilometri).

Īpaši padomāts par pašiem mazākajiem velosipēdu braucējiem, kam katrā posmā būs sarūpēts “Maxima” bērnu brauciens. Tajā gardas un veselīgas balvas saņems visi brauciena dalībnieki. “Latvijas valsts mežu” Kalnu divriteņu maratona rīkotāji īpaši sveiks arī progresīvākos braucējus un 100.vietas ieguvējus.

LA.lv